FOTOEXPO 2017

Zaměřeno na hvězdy – FOTOEXPO 2017

FOTOEXPO 2017, foto Michael Hanke

Pro všechny, co rádi fotografují, je určitě inspirativní potkat se s někým, kdo si už prošlapal cestičku k fotografické slávě a vydláždil ji svými neotřelými snímky s jedinečným rukopisem.

Potkat se s desítkami fotografických osobností je příležitost, na kterou se můžete těšit právě na pátém ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017, který se koná 21. října v Národním domě v Praze na Vinohradech.

Pořadatelům se pro letošní ročník povedlo připravit něco nevídaného. Při příležitosti vydání dvou knih – 103 Osobností české fotografie a Kompozice v digitální fotografii pohledem dvaceti pěti českých fotografů – se v rámci Fotoexpa uskuteční slavnostní křty, na které svoji účast potvrdilo přes padesát předních fotografů.

Přičtěte k tomu přes čtyřicet workshopů a besed a zjistíte, že na tomto festivalu máte příležitost potkat více než devadesát ikon české a slovenské fotografie.

Úspěšní můžete být v jakémkoli věku. O tom vás přesvědčí Michael Hanke, který svoji fotografickou dráhu začal až ve svých čtyřiceti letech a za poměrně krátkou dobu si vytvořil vlastní nezaměnitelný rukopis. Fotografie ze série šachových turnajů mládeže byly oceněny v letošním ročníku soutěže World Press Photo. Vedle toho Michael Hanke získal řadu dalších ocenění v českých i zahraničních soutěžích jako jsou Czech Press Photo, Sony World Photography Awards nebo International Photographer of the Year.

Lákají vás fotografické expedice a nevíte kde začít? O své zkušenosti z cest za fotografií se s vámi v dvouhodinovém bloku podělí Martin Kamín, fotograf, školitel a organizátor fotoexpedic.

FOTOEXPO 2017, foto Martin Kamín

Vedle toho vás na Fotoexpu čeká dalších 43 besed, workshopů a audiovizuálních projekcí společně s prezentací novinek 40 předních značek fotografické techniky a příslušenství.

K dispozici budou také tematické fotografické scény s možností volného fotografování exotických a glamour modelek, projekce fotografií originálních a úspěšných zahraničních fotografů – FOTO FRESH a celá řada dalších.

FOTOEXPO 2017, výstava FOTO FRESH

FOTOEXPO 2017, výstava FOTO FRESH

Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým workshopům a besedám si přečtěte na webu www.fotoexpo.cz.

Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč.

FOTOEXPO 2017 se koná 21. října 2017 v Praze. Aktuality můžete také sledovat na Facebooku a Instagramu.

VÝSTAVY