Zákaz fotosoutěží s olympijskou tématikou

London-Olympics-logo

Pachuť okolo olympijských fotografií pokračuje. Nově budou přísně sledovány fotosoutěže s olympijskou tématikou, které organizuje společnost, jež není oficiálním sponzorem olympiády.

Fotografie spoutané paragrafy

Ve Všeobecných obchodních podmínkách, které schvalujete s nákupem vstupenky, je striktně zakázáno používat fotografie pořízené v prostorách olympijských sportovišť pro jakékoli komerční účely (viz bod 19.6.3), pokud jejich autor nemá olympijskou akreditaci. Nyní se tento zákaz dotkl i fotosoutěží, které by chtěla pořádat firma, která nemá sponzorskou smlouvu s organizátorem londýnských olympijských her. Největší takovou fotosoutěž, jež se omezení týká, vyhlásila Sigma pod názvem Spirit of the games. Její vítěz získá fotoaparát Sigma SD1 Merrill s objektivem Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM. Soutěž jako taková běží dále, nicméně Sigma zareagovala na zákaz tím, že vyzvala účastníky, aby do soutěže přihlašovali jen fotografie, pořízené mimo vlastní sportoviště – fanoušky, atmosféru v ulicích a podobně.

Zákaz se netýká soutěží organizovaných například školou a podobnými nekomerčními subjekty, pokud z jejich výsledků nevznikne kupříkladu prodejný kalendář.

S fotoaparátem na Olympiádu

Plánujete návštěvu olympijských her? U vstupu na sportoviště platí jednoduché pravidlo: předměty rozměrnější jak 30 cm jsou zakázány, což se dotýká i fotoaparátů s rozměrnými objektivy. Jedinou výjimkou je fotbalový stadion Wembley, kam platí zákaz vnášení jakéhokoli fotoaparátu s výměnnou optikou.

VÝSTAVY