Začíná další ročník fotosoutěže Nikon kalendář 2013

titulka_nikon_kalendar_2013

Začíná čtvrtý ročník fotografické soutěže „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“, letos na téma „Nestárnoucí okamžiky“. Časopis FOTO je mediálním partnerem soutěže a jeho šéfredaktor Tomáš Hliva jedním ze členů poroty.

Pro soutěžní snímky platí, kromě dodržení tématu, jen jedno omezení: musejí být zhotoveny technikou značky Nikon. Uzávěrka přihlášek proběhne 31. srpna 2012 ve 23:59. Z přihlášených snímků poté porota vybere padesátku, která bude vystavena začátkem roku 2013 v Czech Photo Gallery. A dvanáct nejlepších fotografií pak vytvoří Nikon kalendář pro rok 2013. Absolutní vítěz se může těšit na poukázku v hodnotě 50 000 Kč na produkty Nikon.

Do soutěže se můžete zapojit zde.

Absolutní vítěz loňského ročníku Soňa Chovančíková s fotografií "Z cyklu: nina"

 

Společnost NIKON spol. s r.o. pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 4. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Tématem fotografií 4. ročníku jsou „Nestárnoucí okamžiky“. Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 8. 2012 do 23.59 hod. Po ukončení vkládání fotografií do soutěže začíná dne 1. 9. 2012 tipovací soutěž v galerii všech přihlášených fotografií. Úkolem v tipovací soutěži bude pokusit se označit stejné fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře NIKON KALENDÁŘ 2013. Podrobná pravidla tipovací soutěže naleznete na www.nikon-kalendar.cz/pravidla. Výherce tipovací soutěže získá od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 10 000 Kč.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem skla, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Czech Photo Gallery začátkem roku 2013. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky čtvrtého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2013, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON spol. s r.o. poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Patronem čtvrtého vydání kalendáře se stala Lenka Kopecká, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu Veselý Senior, která na slavnostním večeru dne 1. listopadu 2012 v prostorách Autoklubu ČR kalendář pokřtí. Výtěžek z dražby kalendáře věnuje NIKON nadačnímu fondu Veselý Senior na podporu projektu Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů.

Finanční obnos ve výši 169 500 Kč z dražby fotografií na loňském slavnostním večeru v Hudebním divadle Karlín podpořil Kliniku ušní, nosní a krční UK 2. LF a FN Motol.

VÝSTAVY