Výsledky fotosoutěže Nikon kalendář 2013 a pozvánka na výstavu

nik

Dne 1. 11. 2012 proběhlo v Autoklubu ČR v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže  Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Soutěž probíhala od 15. června 2012 do 3. října 2012 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským vybrala z celkového počtu 1 423 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního Nikon kalendáře pro rok 2013, a které byly jako každoročně až do slavnostního večera utajené.

Kalendář pokřtila paní Lenka Kopecká, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu Veselý senior. Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2013. Díky velkému zájmu přítomných hostů došlo na slavnostním večeru v Autoklubu ČR také k vydražení některých semifinálových fotografií. Výtěžek z dražby fotografií se vyšplhal až do výše 267 766 Kč. Společnost Nikon navíc věnovala nadaci 10 000 Kč a moderátorka Tereza Kostková věnovala dokonce 60 000 Kč. Nadačnímu fondu Veselý senior tak celkem připadlo 337 766 Kč. „Evropská unie vyhlásila rok 2012 rokem Aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Jsme rádi, že jsme právě v tomto roce mohli významně finančně podpořit nadaci Veselý senior a její projekt Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů. Doufáme, že výtěžek z dražby fotografií přispěje k aktivnějšímu a spokojenějšímu životu našich starších spoluobčanů“, uvedla marketingová ředitelka společnosti Nikon, Eva Čížková.

Slavnostním večerem provázela populární herečka a moderátorka Tereza Kostková. Během večera vystoupila dívčí taneční skupina Rajdas a o příjemnou hudbu se postarali dva kubánští kytaristé, vystupující pod jménem Latin Power. Na programu nechyběla ani módní přehlídka salonu Magic Helena. V roli modelek se představily dámy v seniorském věku a přítomným předvedly, že přitažlivě a elegantně může žena vypadat v každém věku.

Výsledky

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2013 jsou: Michael Kudela (Černé slunce), František Tůma (kuk), Kamil Novotný (jedééém :-)), Pavel Žofka (Lustgarten, Xc, Elfiturm), Ladislav Renner (Santiniho elegance), Věra Stuchelová (Svět v kapkách), Petr Chmelík (Fotosession v Berounském skateparku aneb na kole trochu jinak…), Simona Smrčková (Landscape a Black wings II), Jan Třeštík (soumrak), Martin Frič (Face), Jan Watzek (Zimní krajinou).

Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Třeštík s fotografií „soumrak“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Soutěže Nikon kalendář 2013 se zúčastnilo celkem 530 soutěžících.

Časopis FOTO byl u toho

Tipovací soutěž pro veřejnost

Na internetových stránkách probíhala pro širokou veřejnost také tipovací soutěž. Úkolem soutěžících bylo správně označit fotografie, které vybere odborná porota do kalendáře  Nikon kalendář 2013. Výhercem této soutěže se stal Radek Hlubuček. Od společnosti Nikon získal šek na nákup zboží této značky v hodnotě 10 000 Kč.

Výstava fotografií

Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2013 v Czech Photo Gallery na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

Michael Kudela (Černé slunce)

František Tůma (kuk)

Kamil Novotný (jedééém :-))

Pavel Žofka (Lustgarten, Xc, Elfiturm)

Ladislav Renner (Santiniho elegance)

 

Věra Stuchelová (Svět v kapkách)

Petr Chmelík (Fotosession v Berounském skateparku aneb na kole trochu jinak…)

 

Simona Smrčková (LANDSCAPE)

 

Simona Smrčková (BLACK WINGS II)

Jan Třeštík (soumrak)

Martin Frič (Face)

Jan Watzek (Zimní krajinou)

VÝSTAVY