Střípky z fotografického světa IV

e8696d51f15753e084dff0baf40011f9_large

Dnes se podíváme na jedno zajímavé a užitečné příslušenství pro iPhone a na hodně netradiční a pro změnu neužitečný fotoaparát.

Luxi

Luxi bude expozimetr pro iPhone. Jinými slovy bude pracovat ve spojení s fotoaparátem mobilního telefonu iPhone, ale změřené světlo samozřejmě můžete využít k nastavení jakéhokoli fotoaparátu. Budoucí čas je na místě, protože Luxi je zatím jen ve fázi projektu na Kickstarteru. Ale již teď nasbíral více jak trojnásobek požadované částky, takže se brzy můžeme těšit.

Luxi měří dopadající světlo a připevňuje se nad čočku předního fotoaparátu. Bílý klobouček pochytá světlo, dopadající ze 180° úhlu a ve spolupráci s dedikovanou aplikací vám jako výsledek předá expoziční údaje: clonu, čas a citlivost. Cena je stanovena na 25 USD.

 

 

Fotoaparát ve tvaru koblihy

Ano, čtete správně. 3Mpx fotoaparát má opravdu tvar takzvaného donutu, neboli populární americké koblihy. Pokud si teď klepete na čelo, vězte, že s tímto netradičním přístrojem přišli Japonci. A pokud jste někdy viděli japonské zábavné pořady, videohry a podobně, asi už jste doma. Fotografická kobliha mezi ně totiž přesně zapadá.

Obrazovou kvalitu bych přirovnal k populární lomografii, k dispozici jsou i barevné filtry – červený, zelený, modrý plus převod do čb. A kobliha umí točit i video. Kupovat můžete zde za cca 70 USD.

 

 

VÝSTAVY