Stanislav Bříza – Hitchhike US

photobook Hitchhike US

Se Stanislavem Břízou jsme si ve FOTO 23 povídali o životě, fotografii a především o jeho cestě po Spojených státech a fotografické sérii Hitchhike US, která během této cesty vznikla. Nyní tato série vyjde jako kniha a vy si ji v rámci crowfundingové kampaně můžete předobjednat.

Hitchhike US je kniha plná fotografií a několika básní, která vypráví intimní vztah k k blízkému člověku a která se odehrává daleko od domova na pozadí dobrodružné cesty po USA, kterou provází poznání i ztráta iluzí a předsudků o americké společnosti, ale i o nás samotných.
Stanislav a H. putovali s krosnou na zádech a palcem nahoru během horkého amerického léta. Stopem, autem a autobusem z New Yorku na středozápad, z Montany do Utahu a zase zpátky na východ. A Stanislav při tom fotografoval na starý Rolleiflex Standard a kinofilmové kamery.

Kniha není jen výběr známých a kýčovitých fotografií z USA. Od začátku jsem věděl, že se chci zaměřit na dvě linky – na Američany samotné a na H., moji nejlepší kamarádku. Taky přiznávám inspiraci beatnickou generací a knihama „On the Road“ od Kerouaca, „Americans“ od Roberta Franka nebo „A Period of Juvenile Prosperity“ od Mikea Brodieho,“ říká o knize Stanislav Bříza.

A po více jak dvou letech práce může prohlásit „je hotovo!“. Předobjednejte si knihu prostřednictvím crowdfundingové kampaně na webu Indiegogo už teď a na křtu ji dostanate signovanou a včetně věnování. Kniha vychází v rámci platformy BFLMPSVZ Publishing.

www.sbriza.com
www.bflmpsvz.com

|165×215 mm|canvas hardcover with embossing|95 pages|108 photos|

Vydání knihy můžete předobjednat zde.

 

 

VÝSTAVY