Soutěž: Pohádky, pověsti a vánoce patří k sobě

Vánoce jsou tradičně úzce spjaté s pohádkami. Právě v tomto kouzelném období se společnost Nikon rozhodla ověřit platnost přísloví „Jeden obrázek vydá za tisíc slov“. Plus soutěž na Instagramu

casopis-foto-Dan-Bannino-featured-image

Vánoce jsou tradičně úzce spjaté s pohádkami. Děti ani jejich rodiče a ostatní si nenechají ujít své oblíbené příběhy. Právě v tomto kouzelném období se společnost Nikon rozhodla ověřit platnost starého přísloví „Jeden obrázek vydá za tisíc slov“. Proto požádala uznávané světové fotografy, aby nafotili známé pohádkové příběhy.

V projektu nazvaném #PicWorth1000Words fotografové z Velké Británie, Španělska a Itálie vyprávějí příběhy Sněhurky, Malé mořské víly a Červené Karkulky úplně novým, netradičním způsobem – jen sérií čtyř fotografií.

Cristina del Middel ve své moderní verzi pohádky o Malé mořské víle od Hanse Christiana Andersena přenesla děj příběhu do Mexika, italský fotograf Dan Bannino se zase inspiroval stylem malířů patnáctého století ve znovuzrozeném příběhu Sněhurky od bratří Grimmů z roku 1812. Sandro Giordano představuje odvážný nový pohled na Červenou Karkulku, která se v upravené interpretaci nedokáže vyrovnat s tlaky moderní společnosti.

Aby nebyla Česká republika ochuzená, byla oslovena i Alžběta Jungrová, fotografka, která je zároveň ambasadorkou značky Nikon.

Alžběta Jungrová je známá díky svým fotografiím z nebezpečných válečných oblastí, drogového podsvětí a jiných, běžným smrtelníkům nedostupných míst.

K realizaci si vybrala fotoaparát Nikon D810 v kombinaci s různými objektivy Nikkor, námětem jí byla oblíbená pověst o Bílé paní.

Cristina de Middel

Cristina de Middel

Dan Bannino

Dan Bannino

Sandro Giordano pro #PicWorth1000Words

Sandro Giordano pro #PicWorth1000Words

Alžběta Jungrová a její ztvárnění pohádek

Alžběta Jungrová a její ztvárnění pohádek

„Bílou paní jsem si vybrala, protože je mi tato legenda blízká tím, že dává velký prostor naší představivosti. V legendě není její podoba přesně konkrétně vykreslená, jako je tomu třeba u červené karkulky. Díky tomu jsem mohla pracovat volně a do série čtyř fotografií vdechnout celý příběh pocitově, pomocí určité abstrakce, kterou si může každý tak trochu vyložit po svém,“ vysvětluje Alžběta Jungrová.

Čtyři netradičně pojaté fotografie moderní verze pověsti o Bílé paní tak ožívají v neobvyklém fotografickém příběhu, aby připomněly, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Zároveň vybízejí k tomu, abychom se v magickém období nechali unést fantazií a naplno si ho vychutnali.

TIP: Nikon přináší zároveň s fotografiemi zajímavou soutěž. Stačí, když na svůj instagramový účet přidáte fotografie na výše uvedené téma a označíte je hashtagy #jsemNIKON #PicWorth1000Words. Díky hashtagům se zařadíte do soutěže o fotoaparát Nikon 1 J5.

Více informací o soutěži najdete na blogu http://nikonblog.cz/picworth1000words/.

VÝSTAVY