casopis-foto-jindrich-streit-vystava-fotografie-muolm-1029_8358-w1200

Soutěž k výstavě Jindřicha Štreita

casopis-foto-jindrich-streit-vystava-fotografie-muolm-1029_8358-w1200

Při příležitosti výstavy fotografií Jindřicha Štreita vyhlásilo Muzeum umění Olomouc prázdninovou fotosoutěž. Účast v soutěži nazvané podle Štreitova nejznámějšího cyklu Vesnice je svět není omezena věkem a probíhá do 31. srpna. Vítězné fotografie muzeum vystaví.

Cyklus fotografií „Vesnice je svět“ vznikal od roku 1978 především v bývalých Sudetech. „Štreit se stal součástí životů vesnických obyvatel, udivovala ho koncentrace radostí i tragédií na jednom místě. Snažil se o všeobecně srozumitelné postižení hlavních rysů lidského života tak, jak je vypozoroval v konkrétních situacích rodin, dětí, partnerů či kolegů na pracovišti. A že se mu to podařilo, dokládají stovky výstav po celém světě,“ řekla kurátorka Štěpánka Bieleszová.

Snímky mohou zájemci do muzea donést osobně, poslat poštou (Denisova 47, 771 11 Olomouc), emailem na adresu bielesz@olmuart.cz nebo jen sdílet na sociálních sítích s hashtagem #streitsoutez nebo #muzeumumeni. Soutěž končí 31. srpna 2016. „Fotografie posoudíme s Jindřichem Štreitem. Všechny zveřejníme na internetových stránkách muzea a tři vítězné vystavíme v Muzeu moderního umění,“ doplnila Bieleszová. Vítěze muzeum ocení knihami a celoroční volnou vstupenkou.

Štreitova výstava v Muzeu moderního umění nazvaná (Ne)známé fotografie 1978–1989 představuje více než dvě stě fotografií a je pořádána při příležitosti autorových sedmdesátin. Zhruba polovina fotografií dosud nebyla publikovaná. Výstavu, která potrvá do 30. října, doprovází ji stejnojmenná kniha.

 

Fotografie z cyklu Vesnice je svě

Fotografie Jindřicha Štreita z cyklu Vesnice je svět

VÝSTAVY