czech-nature-photo-2018-soutez-foto-jiri-hrebicek

Soutěž Czech Nature Photo 2018

czech-nature-photo-2018-soutez-foto-jiri-hrebicek

Od čtvrtka 18. ledna 2018 se můžete přihlašovat do nového ročníku fotografické soutěže snímků přírody Czech Nature Photo.Vyhlášení výsledků je naplánováno na 19. dubna. V roce 2017 se nultého ročníku soutěže zúčastnilo téměř 500 fotografů, kteří přihlásili více než 3 tisíce snímků.

„Pilotní ročník Czech Nature Photo ukázal, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografické scény. Také zájem návštěvníků o navazující výstavy předčil naše původní očekávání. Do soutěže se budou moci fotografové tentokrát přihlašovat až do 18. února,“ říká Veronika Souralová, ředitelka Czech Nature Photo.

Fotografové mohou své snímky do soutěže přihlašovat prostřednictvím webu https://www.czechpressphoto.cz/cnp/.

Tento ročník soutěže Czech Nature Photo bude rozdělen do osmi základních kategorií. Novinkou je speciální kategorie Příroda v Praze, kterou vyhlašuje Magistrát hlavního města Prahy.

Vedle ní jsou k dispozici kategorie Bezobratlí, České zemědělství a venkov, Český les, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Ptáci, Savci a Zvířata v lidské péči. Kromě těchto kategorií se bude nově soutěžit o nejlepší fotografii české přírody. Nominace v jednotlivých kategoriích budou vyhlášeny ve čtvrtek 12. března.

Porota, kterou povede fotograf Michal Krause, bude mít také mezinárodní zastoupení – španělského biologa a fotografa přírody Javiera Aznara Gonzáleze de Ruedu. Z českých porotců to budou například Miroslav Bobek, ředitel pražské zoologické zahrady, fotograf Václav Šilha a Petr Bambousek, který získal ceny v soutěžích Wildlife Photographer of the Year, Sony World Photography Awards a Czech Press Photo.

Vloni se do soutěže Czech Nature Photo přihlásilo 467 autorů. Odborná porota vybírala z celkem 3 140 snímků.

Letos proběhne slavnostní vyhlášení výsledků 19. dubna v Czech Photo Centre, kde se také od 5. dubna do 13. května uskuteční výstava nominovaných a dalších vybraných fotografií aktuálního ročníku soutěže. Výstava bude poté k vidění také na dalších místech po celé České republice.

VÝSTAVY