Sony World Photography Awards – fotografie z mobilů

Anthony Lepinay4

V rámci Sony World Photography Awards 2015 byla vyhlášena soutěž i pro snímky pořízené mobilním telefonem. Pozor, uzávěrka je již tento pátek 27. února 2015.

 

Díky nejnovějším optickým technologiím v mobilních telefonech nyní mohou i fotografie pořízené mobilem být velmi kvalitní. Výhodou je, že mobilní telefon umožňuje fotografovat téměř kdykoliv, kdekoliv a komukoliv – každý si může vizuálně dokumentovat svůj každodenní život. Vyhlášení kategorie pro snímky pořízené mobilním telefonem v rámci Sony World Photography Awards 2015 je reakcí na tuto novou kreativní svobodu a na to, jak mobilní fotografie pomáhá psát novou definici toho, jak fotografové přistupují ke své tvorbě.

Do pátku 27.února 2015 můžete registrovat svůj nejlepší snímek dle následujícího zadání: Život vám vrátí to, co do něho vložíte. Pohlédněte dále, za to, co je prvoplánové, a uvidíte, že inspirace je všude kolem vás. Objevujte mimořádné věci svým mobilním telefonem a dívejte se na svět jinou optikou.

Registrovat se můžete zdarma zde: www.worldphoto.org.

foto Scarlett Evans, vítězka Sony World Photography Award v kategorii Studnet Focus Award 2014

foto Scarlett Evans, vítězka Sony World Photography Award v kategorii Studnet Focus Award 2014

 

Dvacet nejlepších snímků postoupí do finále, kde je posoudí odborná porota:

  • Anna Dickson, fotografická ředitelka, Huffington Post, Spojené státy
  • Chris Hudson, umělecký redaktor, National Geographic Traveller, Velká Británie
  • Anthony Lepinay, fotograf a umělecký ředitel, Francie
  • Alvin Soon, redaktor, HWM and HardwareZone.com, Singapur
  • Evgeny Tchebotarev, fotografický ředitel a zakládající člen, 500px, Kanada

Finálové snímky budou publikovány na webových stránkách World Photography Organisation www.worldphoto.org. Veřejným hlasováním, které na těchto stránkách bude probíhat od 10. do 17. března, bude vybrán absolutní vítěz.

Autor snímku, který si získá největší sympatie veřejnosti, vyhrává cestu na galavečer vyhlášení cen Sony World Photography Awards, které se uskuteční 23. dubna v Londýně. Součástí výhry je i balíček produktů Sony Mobile, včetně nejvyššího modelu chytrého telefonu a tabletu Xperia™ .

Astrid Merget Motsenigos, kreativní ředitelka World Photography Organisation, uvádí: „S dnešní neuvěřitelně vyspělou technologií, kterou máme všichni na dosah, můžeme dokumentovat události, které dohromady tvoří jedinečný tok našich životů. Většina z nás si zaznamenává mobilním telefonem své každodenní zážitky a nepřijde nám to už vůbec divné. Tato kategorie je způsob, jak se trochu blíže podívat na ty jinak celkem běžné momenty.“

Porotce Anthony Lepinay, francouzský street fotograf, který často fotografuje svým mobilem, k tomu dodává: „Je krásné vidět, jak se fotografie vyvíjí s tím, jak přicházejí nové technologie a nové aplikace. Bezprostřednost mění způsob, jak fotografujeme. Musíme být vždy ‚ve střehu‘, abychom nepropásli ten nejlepší moment. A doufám, že tato kategorie přinese skutečně mnoho skvělých momentů.“

 Více informací o soutěži Sony World Photography Awards a organizaci World Photography Organisation naleznete pod tímto odkazem: www.worldphoto.org.

foto Anthony Lepinay

foto Anthony Lepinay

VÝSTAVY