casopis-foto-bezdratovy-ovladac-sony-FA-WRC1M-a-bezdratovy-prijimac-FA-WRR1-w1200

Sony má nový systém bezdrátového řízení externích blesků

casopis-foto-bezdratovy-ovladac-sony-FA-WRC1M-a-bezdratovy-prijimac-FA-WRR1-w1200

Firma Sony oznámila, že uvádí na trh nový systém rádiového řízení blesků. Ten má splňovat rostoucí požadavky profesionálních fotografů i pokročilých amatérů.

Nový systém je kompatibilní s fotoaparáty Sony s výměnnými objektivy  a externími bleskovými jednotkami. Tvoří ho bezdrátový ovladač FA-WRC1M a bezdrátový přijímač FA-WRR1.

V tiskové zprávě je uvedeno, že „systém je až neuvěřitelně flexibilní a nabízí fotografovi dokonale přenosné zařízení. Velmi jej ocení například svatební fotografové, kteří často pracují v prostředí, kam je těžké nainstalovat studiové blesky, a přesto potřebují, aby byl výsledek jejich práce hned na první pokus dokonalý.“

Nový systém dálkového ovládání blesků má maximální dosah 30 metrů. Systém pracuje až s 15 samostatnými blesky, rozdělenými do pěti skupin.  

Bezdrátový ovladač má velký řídící panel, na němž se ukazuje stav komunikace s každým přijímačem. Můžete řídit režim snímání, poměr záblesku vůči okolnímu světlu a kompenzaci expozice na externích blescích.

casopis-foto-bezdratovy-ovladac-sony-FA-WRC1M-a-bezdratovy-prijimac-FA-WRR1-ve-studiu-w1200

Nový systém umí také s dálkovou spouští ovládat větší počet fotoaparátů. Tuto funkci zejména využití fotografové sportovních akcí a divoké přírody.

Nový systém bezdrátového řízení externích blesků dosahuje rychlosti synchronizace záblesků v čase až 1/250 sekundy. K dispozici bude také vysokorychlostní synchronizace blesku (HSS). Fotograf může intenzitu blesku ovládat ve 25 krocích (1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, 1/256) po 1/3 EV.

Nový systém byl navržen pro všechny, kteří fotografují náročné záběry potřebující více zdrojů světla.

Fotograf je může jednotlivě nastavovat tak, aby docílil dynamických světelných efektů. Díky rádiovému ovládání systému mizí obavy z nedostatků, kterými trpí infračervené spouště, například při silném slunečním svitu nebo postaví-li se do cesty nějaká fyzická překážka. Systém je prachu i vodě odolný, aby se dal používat v nejrůznějších podmínkách.

casopis-foto-bezdratovy-ovladac-sony-FA-WRC1M-a-bezdratovy-prijimac-FA-WRR1-detailni-pohled-02-w1200

Nový systém se začne prodávat v září 2016. Bezdrátový ovladač FA-WRC1M má stát kolem 12 000 Kč a nový bezdrátový přijímač FA-WRR1 okolo 6 700 Kč.

(upravená tisková zpráva společnosti Sony)

VÝSTAVY