Sony A7S – 4K video v kapesním balení

0264575942

Společnost Sony netradičně v neděli představila novou bezzrcadlovku Sony A7S, která je jako první fotoaparát značky zaměřené kromě fotografování i na video. Přináší totiž rozlišení 4K se snímkovou frekvencí 30 fps a vysokým bitrate až 50 Mb/s a k tomu 8bitový výstup 4:2:2 přes HDMI. Nadšení trochu brzdí fakt, že 4K rozlišení lze používat jen při ukládání na externí rekordér.

Fullframe snímač má na dnešní dobu nezvykle malé rozlišení 12 Mpix, což ale přináší jednu výhodu: pro 4K video není potřeba vynechávat řádky, spojovat pixely a podobně, prostě se vezmou pixely 1:1. Písmeno „S“ v názvu znamená „Sensitivity“ neboli citlivost, fotoaparát dovolí nastavit až ISO 409 600; díky malému počtu megapixelů by mohlo jít o krále mezi současnými přístroji, pokud jde o šum při vysokých citlivostech a dynamický rozsah.

Pokud jde o design, tak ten jako by z oka vypadl předchůdcům Sony A7 a A7R. Těšit se tak můžete na příjemně malé rozměry, odpovídající mechanické provedení, slušný elektronický hledáček a povedené ovládání. Fotoaparát je osazen bajonetem E-mount pro fullframe objektivy FE.

 

 

Ukázka 4K videa:

VÝSTAVY