Sony A77 II, zabiják Canonu s Nikonem v poloprofesionální třídě

s

Dlouhé čekání na Canon EOS 7D II a Nikon D400 se rozhodla ukončit společnost Sony, když aktualizovala svou SLT zrcadlovku a vznikl Sony SLT- A77 II.

Možná překvapivě japonská společnost dosud neopustila svůj koncept SLT s pevným polopropustným zrcátkem – to propouští přibližně 70 % světla na obrazový snímač, zatímco zbylých 30 % je neustále směřováno na klasické fázové AF senzory. Ty tak mají nepřetržitý obraz, který by měl zaručit jejich lepší účinnost a spolehlivější funkci nejen při fotografování, ale dokonce i při natáčení videa. Tato koncepce má však také nevýhody: narozdíl od klasické konstrukce se na snímač nedostane veškeré světlo, které projde objektivem, což následně vyžaduje větší zesílení signálu a tím potenciální nárůst šumu. A samozřejmě systém nepodporuje optické hledáčky, takže je třeba zabudovat hledáček elektronický.

Co je nového?

Mezi hlavní taháky Sony SLT-A77 II patří nový 24Mpx APS-C snímač a hlavně 79bodový AF (z toho 15 bodů je křížových), který mohutně podporuje závěrka s rychlostí 12 fps (včetně průběžného AF). Tím se Sony A77 II dostává na úroveň Canonu EOS-1D X a překonává Nikon D4S! Vylepšený byl i displej, který je plně otočný a osazený kromě klasické RGB matice i bílými body, které by měly zlepšit jeho čitelnost na slunci. Naopak fotoaparát přišel o zabudovaný GPS modul, na druhou stranu přibylo Wi-Fi připojení.

Sony SLT-A77 II bude v obchodech v červnu za cenu okolo 29 000 Kč.


VÝSTAVY