Snapseed, konečně první použitelný fotoeditor pro Android

xl_Snapseed

Populární aplikace Snapseed na úpravu fotografií konečně přichází i na zařízení s operačním systémem Android. Stahujte zdarma z obchodu Google play.

Co je to Snapseed?

Možná si pamatujete na duel tabletů ve FOTO 2/2012, kde jsem si povzdechl, že pro tablety s Androidem neexistuje „seriózní“ fotoeditor bez spousty hloupých omezení (zejména maximálního rozlišení zpracovávaných fotografií). A již tehdy se objevila zpráva, že Nik Software chystá port populárního iOS editoru Snapseed na Android. Od prvních informací nakonec uběhlo přes půl roku a Snapseed pro Android je konečně zde.

Snapseed se může pyšnit tituly Nejlepší mobilní foto aplikace roku 2012 podle TIPA a Aplikace roku 2011 pro iPad. Ačkoli se rovnou přiznám, že mi nikdy příliš nevyhovovala a na iPadu bych dal přednost Photoforge 2 nebo Filterstormu, na Androidu díky prakticky žádné konkurenci bude rozhodně patřit na samou špičku.

Co umí? Automatické korekce, selektivní úpravy, celou řadu základních úprav, samozřejmě natočení a ořez. Nechybí ani populární efekty – převod do čb, simulace starých zašlých barevných filmů (vintage), prolínání textur, simulace tilt-shift efektu a podobně. To vše s netradičním uživatelským rozhranním, které je třeba nejprve „zažít“. Přehled efektů najdete třeba zde.

Aplikace pro svůj běh vyžaduje Android verze 4.0 a vyšší. A mimochodem, Snapseed je dostupný i pro desktopové počítače s operačním systémem Windows/MAC OS X za $19,99.

VÝSTAVY