galerie Fotografic, výstava Sexy dívka v lese / časopis FOTO

Sexy dívka v lese

sexy-divka-v-lese-galerie-fotografic-w1200

V pražské galerii Fotografic je ke zhlédnutí výstava Sexy dívka v lese, která ukazuje fotografie od neznámého fotografa ze 70. let 20. století.

Krabice s nalezenými stereoskopickými diapozitivy. Neznámý fotograf ze 70. let. Absurdní scény zarámované vizualitou doby. Odosobněné výjevy vyvolávající otázky motivace a okolností vzniku výsledného díla. Galerie Fotografic ve spolupráci s Martinem Plitzem představuje formou překvapivé instalace soubor stereoskopických fotografií, který se svými náměty a autentičností pohybuje mezi Miroslavem Tichým a Nan Goldin. Součástí výstavy je také projekce krátkých filmů, původně zaznamenaných na 8mm pásu.

Martin Plitz k výstavě říká: „Fascinovala mě na nich jejich prvoplánová prostá nahota, bez zjevně uměleckých ambicí, která však nikde nesklouzla k pornografii či přílišné vulgaritě a především pak dobová patina raných sedmdesátých let. Ledabyle aranžované fotografie žen v interiérech bytů, před sektorovými stěnami, na chatě i v přírodě, a to plasticky v dnes módním 3D. Bizarní filmy pak sledují neoděnou dívku na pláži, v ateliéru či při procházce po lese. Od začátku jsem věděl, že tyto náhodně zakoupené fotografie a filmy jednou vystavím.“

Martin Plitz (1964) na české scéně představil různé konceptuální projekty, například „Ženy z titulní strany časopisu Vlasta“ nebo „Proměny pražských biografů“.

VÝSTAVY