zahlavi-hledej-nova-dobrodruzstvi-canon-2016-casopis-foto-1200x800

Selfieless

zahlavi-hledej-nova-dobrodruzstvi-canon-2016-casopis-foto-1200x800

Společnost Canon zahájila iniciativu s názvem Selfieless a má opravdu velkou radost, že se do ní zapojily již tisíce příznivců. Ti neváhali, a místo pořízení oblíbených selfie snímků, kterých za jediný den vznikne neuvěřitelných 93 milionů, obrátili své fotoaparáty směrem k obětavým skutkům. Iniciativa #selfieless představuje důležité připomenutí významu Vánoc i naší obětavosti a nesobeckosti.

Společnost Canon projekt odstartovala dotací ve výši jednoho milionu eur Červenému kříži, tedy charitativní organizaci, která má mnohaletou tradici v uskutečňování nezištných činů. #selfieless zachycuje lidi z celé Evropy při konání dobrých skutků, k nimž následně vyzývají i své přátele. Na sociálních sítích již bylo osloveno 49 milionů lidí.

Do akce se zapojila řada známých tváří včetně Canon ambasadorů Petra Hricka, Petra Hoffelnera, Jakuba Freye nebo Kuby Kríža a pozadu nezůstávají ani zaměstnanci Canonu. Ti všichni sdílí své snímky nezištných činů od hlídání dětí přátelům, kteří si zaslouží chvilku klidu jen pro sebe, až po nabídku pomoci útulkům pro bezdomovce.

„Vánoční svátky jsou tím správným okamžikem, kdy se můžeme zastavit a udělat něco dobrého pro své okolí,“ říká Lee Bonniface, marketing director ve společnosti Canon Europe pro region Evropy, Středního Východu a Afriky. „I malý laskavý skutek může mít obrovský pozitivní dopad na život někoho dalšího. A obzvláště pak právě o Vánocích. Právě proto si myslíme, že vyzvat všechny lidi k využití svých fotoaparátů pro sdílení pocitu dobré vůle, je opravdu skvělý nápad. Navíc se každý může k této iniciativě připojit velmi snadno a vybrat si dobrý skutek přesně podle svého uvážení, malý či velký. Jediné pravidlo je, že snímek musí vycházet z naprosto nezištné aktivity.“

K iniciativě #selfieless se může velmi snadno připojit úplně každý. Vyberte si jakýkoli dobročinný akt, pořiďte snímek (ne selfie), sdílejte jej na sociálních sítích pomocí hashtagu #selfieless a vyzvěte tři přátele, aby udělali totéž. Můžete odnést nákup starším lidem, uklidit kousek lesa nebo třeba darovat krev. Udělejte skutek, který zahřeje u srdce a vykouzlí úsměv na tváři!

canon-nejsem-tu-sam-hledej-nova-dobrodruzstvi-play-w1200-casopis-foto

 

VÝSTAVY