Samsung NX300 s 2D/3D objektivem

NX300_Keyvisual

Samsung představil nového člena bezzrcadlovek řady NX s označením NX300. V malém těle, které bude dostupné ve dvou barvách (černá a bílá) se stříbrným proužkem, tepe 20Mpx snímač velikosti APS-C se zabudovanými senzory fázové detekce. Ty se spolu s vyhodnocením kontrastu starají o hybridní AF. Narostly rozměry zadního displeje a displej je nyní dotykový s OLED zobrazovací technologií. O spojení s okolním světem se stará Wi-Fi modul.

Trojrozměrný objektiv

Spolu s novou bezzrcadlovkou oznámil Samsung novou verzi objektivu 45 mm F1,8 se schopností pořizovat 3D záběry. Jak to pracuje? Uvnitř objektivu jsou do cesty světelným paprskům postaveny dva LCD displeje, které střídavě zakrývají a blokují světlo. Tím je možné zachytit napřed obraz pro levé oko, poté pro pravé oko a tak stále dokola. 3D funguje pouze se Samsungem NX300, nelze jej použít se staršími bezzrcadlovkami řady NX.

Mimochodem, 3D objektiv, který pracuje na úplně odlišném principu, vyrábí i Panasonic pro formát Micro 4/3.

Technické parametry

Snímač: APS-C 23,6 × 15,7 mm
Rozlišení: 20,3 megapixelů
Maximální rozlišení snímku: 5 472 × 3 648 pixelů
Procesor: DRIMe IV
Nastavitelné ISO: 100 až 25 600
Počet ostřicích bodů: –
Závěrka:  1/6 000 s až 30 s
Sekvenční snímání: 8,6 sn./s
Hledáček: ne
Vestavěný blesk: ne
X-Sync: –
Video: 1 920 × 1 080 (60 sn./s), 1 280 × 720, 640 × 480, 320 × 240
Mikrofon: stereo
Zadní displej: výklopný, 3″,OLED, dotykový, 768 000 bodů
Paměťové karty: SD/SDHC/SDXC
Připojení k PC: USB 2.0
HDMI výstup: ano
Rozměry: 122 × 64 × 41 mm
Hmotnost: 280 g (včetně baterie)
Dostupnost: nebyla oznámena

Tisková zpráva

LAS VEGAS, USA – 3. ledna 2013 – Přední světová společnost v oblasti digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci Samsung Electronics Co., Ltd., dnes oznámila, že uvádí na trh nový vlajkový model své úspěšné řady NX – Samsung NX300. Fotoaparát NX300 znovu zvyšuje laťku kompaktním fotoaparátům (CSC), neboť nabízí výjimečnou kombinaci vlastností, funkcí a stylovosti pro dokonalé fotografování v každém okamžiku. Samsung představil také nový 2D/3D objektiv NX s ohniskovou vzdáleností 45 mm a světelností F1.8, což je první 3D systém s jedním objektivem, který je schopen pořizovat fotografie a video ve Full HD rozlišení v dokonalé 3D kvalitě.

Dokonalé fotografie

Základem vynikající kvality obrazu NX300 je zbrusu nový 20,3megapixelový snímač APS-CMOS, který dokáže zachytit detaily ve vysoké kvalitě. Fotografie se vyznačují věrnými živoucími barvami a jsou za všech světelných podmínek ostré a jasné. Široký rozsah citlivosti (ISO 100-25600) dále zvyšuje výkon přístroje a umožňuje uživatelům zachycovat nádherně vyvážené obrázky i v té největší tmě. Systém automatického ostření Hybrid Auto Focus (AF) také poskytuje rychlou a přesnou fázovou detekci a detekci kontrastu, zatímco závěrka s rychlostí 1/6000 sekundy a režim nepřetržitého fotografování rychlostí 8,6 snímků za sekundu jsou zárukou, že nikdy nepropásnete nic důležitého.

Jedinečný obrazový procesor DRIMe IV, vyvinutý společností Samsung, představuje výrazný pokrok co do rychlosti i kvality obrazu. DRIMe IV umožňuje lepší reprodukci barev a vyšší redukci šumu a podporuje také nahrávání 2D a 3D Full HD videa v rozlišení 1080p (v kombinaci s novým 2D/3D objektivem s ohniskovou vzdáleností 45 mm).

AMOLED displej s úhlopříčkou 84 mm zpříjemňuje pořizování a následné prohlížení fotografií či přehrávání videa. Ovládání pomocí hybridní dotykové obrazovky a manuálního pěticestného tlačítkového rozhraní je jednoduché a intuitivní. Nastavitelný displej usnadňuje pořizování fotografií z vysokých a nízkých úhlů, a umožňuje vám tak zachytit svět z jakékoli perspektivy.

Myoung Sup Han, senior viceprezident a ředitel divize Digital Imaging společnosti Samsung Electronics, k tomu uvedl: „Systém Samsung NX se od svého uvedení na trh v roce 2010 stal synonymem pro inovace a design a široké veřejnosti zpřístupnil nejlepší technologie digitálního zobrazování, aniž by tím jakkoli utrpěl styl. NX300 na tuto osvědčenou tradici dále navazuje. Jsme také hrdí na to, že můžeme v rámci NX300 představit první 3D systém s jedním objektivem, což uživatelům po celém světě otevírá zcela nové možnosti v oblasti 3D fotografování a nahrávání videa.“

Snadné používání a stylový retro design

Kompaktní NX300 zjednodušuje a usnadňuje pořizování fotografií tak, že s minimálními technickými znalostmi či s vynaložením minimálního množství času k nastavení parametrů, vypadají profesionálně. Při použití režimu Smart mohou uživatelé vybírat ze 14 různých nastavení, např. kreativní snímek, krajina, přesvětlená scéna či zastavení pohybu, které automaticky upraví takové parametry jako clonu a rychlost závěrky, aby bylo v požadované situaci možno získat co možná nejlepší snímek. NX300 také obsahuje funkci i-Depth, kterou se pomocí jedinečného systému i-Function, jímž jsou výrobky řady NX vybaveny, snadno a jednoduše nastaví hloubka obrazu, což uživatelům umožňuje změnit parametry fotoaparátu pomocí samotného objektivu, a upravit tak obraz bez nutnosti odvrátit pozornost od fotografovaného objektu.

Oceňovaný design řady NX se vrací

NX300 se vyznačuje stylovým, ale přesto jednoduchým, retro provedením a je k dostání buď v černé nebo bílé barvě s kontrastním stříbrným proužkem, který mu dodává na eleganci.

Okamžité sdílení prostřednictvím zdokonalené Wi-Fi konektivity

Wi-Fi konektivita fotoaparátu NX300 umožňuje uživatelům okamžitě a bezpečně přenášet oblíbené fotografie mezi fotoaparátem a chytrým telefonem (nebo tabletem). Pro připojení chytrého telefonu k fotoaparátu si uživatel musí do svého chytrého telefonu nebo tabletu jednoduše stáhnout aplikaci Samsung SMART CAMERA, která je k dispozici pro operační systém Android i pro iOS, a podle jednoduchého návodu vytvořit bezpečné připojení k fotoaparátu. Fotoaparát NX300 je schopen rozpoznat chytrý telefon a automaticky se k němu bezdrátově připojit, je-li aktivována kterákoli z funkcí aplikace SMART CAMERA. Patří sem funkce AutoShare, která na váš chytrý telefon automaticky odešle do úschovy všechny fotografie ve vysoké kvalitě, a funkce Mobile Link, která uživatelům umožňuje vybírat a přesouvat obrázky nebo alba z fotoaparátu přímo na mobilní telefon podle vlastních preferencí. Aplikace SMART CAMERA u NX300 disponuje rovněž funkcí Remote Viewfinder („vzdálený hledáček“), která umožňuje tvorbu ještě vynalézavějších a zajímavějších fotografií.

Zdokonalená Wi-Fi konektivita fotoaparátu NX300 umožňuje uživatelům sdílet s přáteli a příbuznými fotografie přes stránky sociálních sítí přímo z fotoaparátu, a to pomocí klávesy DIRECT LINK. Případně lze fotografie prostřednictvím AllShare Play automaticky zálohovat nebo ukládat v cloudu. Obrázky jsou tak vždy bezpečně uloženy a snadno k dispozici.

2D/3D objektiv Samsung s ohniskovou vzdáleností 45 mm (prodává se samostatně) je vstupenkou do zajímavého světa trojrozměrných zobrazení. Jedná se o vůbec první objektiv pro běžný fotoaparát vybavený 3D systémem s jedinou čočkou. Pomocí fotoaparátu NX300 s 2D/3D objektivem Samsung s ohniskovou vzdáleností 45 mm lze pořizovat běžné fotografie i videonahrávky v rozlišení Full HD/1080p a zároveň se jedná o jediný kompaktní fotoaparát, který podporuje 3D zobrazení a 3D filmy. NX300 je rovněž kompatibilní s celou řadou NX objektivů a doplňků v profesionální kvalitě od společnosti Samsung, což uživatelům v honbě za dokonalým záběrem nabízí zcela bezkonkurenční řadu možností.

VÝSTAVY