casopis-foto-red-bull-illume-soutez-dan-vojtech-Akrobaticky-pilot-Martin-Sonka

Přihlaste se do Red Bull Illume

casopis-foto-red-bull-illume-top-50-images-new-creativity-CR13_003216_006423-high

Prestižní fotografická soutěž Red Bull Illume Image Quest se vrací již ve čtvrtém ročníku. Elitní fotografové světa v ní představí ty nejlepší sportovní fotografie z posledních tří let. Letos přibyla i zbrusu nová kategorie mobilních snímků.

casopis-foto-red-bull-illume-soutez-dan-vojtech-Akrobaticky-pilot-Martin-Sonka

Dan Vojtěch, Akrobatický pilot Martin Šonka (technika: Nikon D810, Nikkor 70—200 mm F2,8 VR2)

Mobilní telefony a tablety si nezadržitelně hledají cestu i na pole profesionální fotografie. Red Bull nezůstává pozadu a otevírá se i fanouškům těchto zařízení. „S mobilním telefonem v kapse se sportovní fotografie stává o mnoho dostupnější. Přidání této kategorie nám umožní představit snímky, které by jinak vůbec nevznikly. Vždyť co je snazší než vytáhnout mobil a zachytit momentku,“ komentoval novinku zakladatel soutěže a vynikající fotograf Ulrich Grill.

Podávání přihlášek a posílání fotografií končí 31. března 2016. Poté zasedne porota složená z editorů, fotografů a dalších profesionálů a vybere 55 nejlepších snímků, včetně vítězů jednotlivých kategorií a celkového vítěze. Mezi porotce letošního ročníku se zařadil i šéfredaktor časopisu FOTO Tomáš Hliva.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční na podzim 2016, a pak se vítězné fotografie rozjedou do hlavních měst a kulturních center po celém světě jako součást jedinečné noční výstavy.

Nejlepších padesát fotografií z posledního ročníku a další informace o aktuálním ročníku najdete na www.redbullillume.com

Výběr z fotografií

 

Foto:

Dan Vojtěch, Akrobatický pilot Martin Šonka (technika: Nikon D810, Nikkor 70—200 mm F2,8 VR2)

Jussi Grznar (Category finalist 2013 New Creativity) Athlete Anto Chamberland, Location Montreal, QC, Canada

VÝSTAVY