Prolistujte si FOTO 7/2012

obalka7

Poslední číslo tohoto roku je na světě a s ním i naše dosud největší výzva všem fotografům z České a Slovenské republiky – připravili jsme pro vás soutěž o ceny v hodnotě osmdesát tisíc korun! Zaměřením vás jistě také potěšíme, vždyť kdo z vás byť jednou nazahořel pro krásu kvalitní zvětšeniny vyvedené v odstínech šedé…

Hádáte správně, téma naší velké fotografické soutěže je jednoduché: Můj černobílý svět. Žánr, do kterého se pustíte, je čistě na vás. Sedí vám lépe portrét? Jste potulní krajináři, co rádi vstávají o půl páté ráno, nebo se řadíte spíše mezi dokumentaristy? Libujete si v nacházení zdánlivých kompozičních i obsahových (ne)souvislostí v ulicích měst? Dokážete svléci ženu tak, aby byla krásná?

Přivítáme jakýkoliv pokus o invenci, oceníme dobrý nápad i perfektní technické zpracování. Nebudeme rozlišovat, zda za výsledným obrazovým výstupem stojí čip nebo kinofilmové políčko. V naší porotě nebudou chybět ani čtyři zkušené oči vašich starých dobrých známých z rubriky Rady odborníků, Petra Vilguse a Mariana Beneše. Vedle hodnotných cen tak vítěze může hřát i pocit spojený s prestiží, kterou vám zaručí profesionální složení naší redakční poroty.

Podrobná pravidla soutěže včetně kompletního přehledu cen (těšit se můžete především na parádní kousky od společností Nikon a Olympus) najdete počínaje dneškem ve FOTO 7 na všech stáncích. Více již nebudu z obsahu prozrazovat, ostatně, chystají se přece Vánoce, tak se nechte překvapit.

Vdechujte vůni jehličí, buďte zdraví a nezapomeňte odpočívat.

Tomáš Hliva

šéfredaktor časopisu FOTO

 

http://issuu.com/casopisfoto/docs/foto7

VÝSTAVY