Projekt Jedna Ze.Mě

small1

Skoro všichni dnes mají nějaký fotoaparát, kterým si fotí, co se jim osobně líbí, co je oslovuje. Většina fotografií ale končí rozházená po sociálních sítích a fotoalbech. Projekt Jedna Ze.Mě si klade za cíl sesbírat od lidí ty nejlepší osobní fotografie z jednotlivých krajů České republiky a z nich vytvořit fotoprůvodce po Česku.

Na trhu jsou standartně k sehnání publikace, brožury, publikace a katalogy o Česku, které zachycují klasicky nejznámější hrady, zámky a jiné památky. Chybí zde ale průvodce, knížka, suvenýr o současném životě v naší zemi. O tom, jak to vypadá v podzámčí. Projekt Jedna Ze.Mě je nápad vytvořit sérii fotoknih, které by subjektivně představily celou Českou republiku pomocí fototipů od obyvatel. Tradičně cíleně oslovený profesionální fotograf, by jako náhodný kolemjdoucí, takto osobně a originálně okolí nikdy nemohl zachytit.

Průvodce ale vyžaduje Vaši účast, fotografie z Vašeho okolí. Vše o čem si myslíte, že by mělo být představeno a uchováno. Jenom s Vašimi fotografiemi bude mít průvodce ten pravý smysl a vtip!

Aby byly knihy co nejvíc podrobné a spravedlivé ke všem, jsou rozdělené na jednotlivé kraje. Výsledkem tedy bude soubor třinácti jedinečných knih o naší zemi, plus jedna souhrnná. Uvnitř průvodce by měla být jednu fotografii od jednoho autora, proto Jedna Ze.Mě, celkem kolem 350 fotografií napříč jedním krajem.

Fotografie můžou být jakékoliv, čímkoliv, jakkoliv, od kohokoliv.

Začíná se na Jižní Moravě.

Termín pro zasílání fotografií je 15. května 2014 – 10. září 2014

Termín uvedení první publikace na trh – podzim 2014

Fotografie posílejte na projekty@m8310.eu
Do předmětu prosím napište JM. Ke každé fotografii nezapomeňte připsat kdo ji pořídil a co zachycuje. Obojí bude u fotografie uvedeno!

V knize bude fotografie doplněna o gps souřadnice, aby se dalo jít turisticky po jejich stopách..

Fotografie můžete zasílat i opakovaně a v libovolném množství. Z libovolného aparátu. / např. z telefonu /
Kreativita a současné vizuální trendy jsou vítány!

Více na www.m8310.eu

nebo na Facebooku https://www.facebook.com/#!/jednazeme?fref=ts

 

 

 

 

VÝSTAVY