Příprava Xtasy glamour fotofestivalu – byli jsme u toho

Nablýskaný Harley a krásná modelka

Byli jsme u toho, když se připravovaly scény, svícení i modelky na blížíci se Xtasy Glamour Photo & Dance Festival v ateliéru Sunny Flash. Podívejte se na fotoreportáž ze zákulisí.

V pražských Dolních Měcholupech se v ateliéru firmy Sunny Flash testovalo v reálu několik ze scén připravovaného Xtasy festivalu. Tak obrovskou akci je třeba řádně připravit, zorganizovat a vychytat všechny mouchy, aby koncem srpna vše klaplo na jedničku. Proto se s předstihem zkoušelo osvětlení scény, její velikost i modelky. Modelky vybírá Playboy a na každé scéně budou jedna nebo dvě a každou půlhodinu se vystřídají.

Příprava scény v ateliéru Sunny Flash

V místnosti vedle se zatím líčily a oblékaly modelky a tanečnice

Taneční vystoupení

O přestávkách se ladilo nasvícení

Nakonec nám tanečnice zapózovaly

Poté na scénu přišla modelka Marie

Marie ještě jednou

Hrátky s protisvětlem...

... a s větrákem v popředí

Zatímco modelka pózovala, závěrky cvakaly

Nablýskaný Harley a krásná modelka

Všechno bylo třeba řádně zdokumentovat, nejen foto, ale i video

Fotograf si opravdu užíval

Modelka v hledáčku kameramana

Jak to viděla kolegyně Soňa

Poslední červnová neděle byla parná a já se místo k vodě jela dívat do hostivařských ateliérů, jak se staví pódium. Dorazila jsem právě včas. Fotoscéna, která bude stát jako jedna z mnoha v podhradí zříceniny Okoř, již byla připravena.

Představte si pódium 6×4 metry, na něm jednoduchý kříž ztlučený z prken, dva kovové svícny, čtyři velké svíce a mučící lavici. Zadní stěnu tvořila plachta alá oprýskaná zrnitá omítka ve žlutozlatém nádechu. Vypadalo to více než dobře. Jen, co jsem se rozkoukala, postavil se před nás mladý muž sympatického zjevu, který se představil jako Jiří Macháček neboli osoba, která za tím vším stojí: „Rád bych vás přivítal v rámci foto glamour festivalu Xtasy na první generálce fotoscén. Pilířem našeho festivalu jsou tři složky – profi technika, krásný modelky a bezchybná produkce.“

Testovalo se na scéně Dominance a částečně i Vězení, a to doslova od podlahy. Nejprve se postavilo pódium a konstrukce, pak scéna včetně koberce, začala se ladit technika a svícení. A aby bylo všechno perfektní, pozvala produkce profesionální modelky a pochopitelně i lidi z médií, protože by byla věčná škoda, aby se o téhle akci nevědělo.

O fotografy nouze nebyla.  Přišly modelky. Každá obtěžkaná velkou taškou, ve kterých měly své „montérky“ čili vše od romantického něžného prádélka až po drsné obleky domin. Po skončení akce a zhlédnutí fotek se mi ani nechtělo věřit, že to jsou tytéž milé a plaché dívky, se kterými si právě povídám. Jedna z nich, Jenni, dokonce fotila s Rolandem Gomezem, který je patronem festivalu a na konci srpna přijede nejen na Okoř, ale pro fandy glamour fotky uspořádá i dva workshopy.

Odcházeje od modelek a přemýšlejíc, čím obohatím svůj prádelník, jsem se na chodbě srazila s tanečnicemi z Národního divadla. Volné sdružení profesionálních tanečníků Dekkadancers má festivalovým návštěvníkům předvést formou tance, o čem tento festival je. Budou tančit na baru, ve vězení a na Harley…samozřejmě jsou tím myšleny fotoscény, kterých bude na Okoři okolo deseti a ponesou se v duchu tématu letošního ročníku, kterým je sHOT&WILD. Show ani pořádně nezačala a produkční Aneta přiběhla k pódiu s požadavkem: „Potřebuji, abyste si víc sahaly po těle, je to možný?“ Tanečnice evidentně porozuměly, protože napodruhé už to mělo větší grády a nejen já jsem byla naladěná na testování fotoscén.

Děvčata se střídala a scéna Dominance mezitím převlékla kabát za Vězení. Třešničkou na dortu byl příjezd motocyklu Harley Davidson, ke kterému krásné ženy prostě patří. Pódia jsou opravdu bytelná a bezpečná, protože pro dokonalý pocit z focení se umístila tahle nesmrtelná klasika i na stage. Chromovaný stroj se vznášel v řetězech a dvacet lidských rukou se snažilo o udržení jeho balancu. Zdařilo se. Mírně vyděšená produkce si po tomto heroickém výkonu oddechla a lehce unaveným modelkám představa focení u krásného motocyklu dodala šťávu.

Den i generálka se schylovaly ke svému konci. Vyzbrojena informacemi jsem si představovala, jak to na té Okoři bude asi vypadat. Určitě jako ráj pro obdivovatele krásných žen, vášnivé fotografy a všechny, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového. Focení živých lidí je prý nejtěžší, focení modelek navíc vzrušující. V případě, že máte doma úžasný foťák od Ježíška, byl by hřích ho na Okoři nevyzkoušet. Nebojte se, čeká vás profesionální zázemí – od techniky přes modelky po produkci.

VÝSTAVY