Přijďte na Bohnický fotomaraton

bohn

Baví vás fotografování? Chcete si zkusit něco jiného než obvykle? Rezervujte si čas v sobotu 16. června 2012 a přijeďte do Prahy na Bohnický fotomaraton. Ve dvanáct hodin se dozvíte dvanáct fotografických témat a na vás je, abyste je během následujících šesti hodin co nejlépe splnili. Autor nejlepšího souboru si odnese digitální zrcadlovku Canon EOS 600D.

Dne 16.6.2012 proběhne na území hlavního města Prahy (MČ Prahy 8 ) Bohnický fotomaraton.  Fotomaraton je celosvětově známý a uznávaný koncept fotografické soutěže, kdy zúčastnění mají za úkol vyfotografovat sérii snímků na stanovená témata v určitém čase. Soutěž je určena pro širokou veřejnost, amatéry i profesionály, dospělé i děti, zdravé i nemocné. Pořízené fotografie bude hodnotit odborná porota a vítězové obdrží hodnotné ceny. Nedílnou součástí akce je následná prezentace nejlepších sérii a fotografií v rámci slavnostní vernisáže a výstavy.  Nedílnou fází soutěže bude dražba vítězných fotografií za účelem podpořit konkrétní projekt pomoci lidem s duševním onemocněním. Organizátorem je Psychiatrická léčebna Bohnice (PLB) a Bona, o.p.s. za podpory firmy Canon a  Nadace Bona s přispěním partnerů a sponzorů této neziskové akce.

Soutěž bude mít 2 kategorie. Děti do 15 let a kategorie dospělí. Účast v soutěži bude podmíněna registrací v den soutěže nebo na stránkách www.bohnicky-fotomaraton.cz. Akce začne na stanovišti v PLB ve 12:00 vyhlášením 12ti soutěžních témat. Účastníci budou mít poté 6 hodin k pořízení série snímků na území města Prahy. Nafocený materiál budou soutěžící odevzdávat na témže stanovišti, nejpozději však do 18:00.

Cílem akce je uspořádat kvalitní a smysluplnou volnočasovou aktivitu s dobročinným dopadem. Zároveň dát příležitost všem amatérským fotografům prezentovat svůj um a zviditelnit se v rámci následné výstavy. Porotci soutěže jsou vybráni z řad odborné veřejnosti, přičemž kritéria hodnocení budou nastaveny tak, aby měl šanci opravdu každý. Díky širokému záběru akce a jejímu celosvětovému renomé lze již teď očekávat při úspěšné realizaci Bohnického fotomaratonu 2012 další ročník této jedinečné soutěže.

 

VÝSTAVY