Přichází Samsung Galaxy NX, první bezzrcadlovka s Androidem

GALAXY NX (6)

Samsung Galaxy NX kombinuje mobil s bezzrcadlovkou a bere si to nejlepší z obou světů: obrazovou kvalitu velkého snímače a výměnné objektivy doplňuje univerzálnost operačního systému Android.

Hardware

APS-C snímač s rozlišením 20,3 Mpx se postará o kvalitní obraz s nízkým šumem, ostření dostal na starost hybridní autofokus, za zmínku stojí i závěrka do 1/6 000 s a sekvenční snímání rychlostí 8,6 fps. Jak název napovídá, Galaxy NX je kompatibilní s ostatními bezzrcadlovkami Samsung, což znamená nabídku osmi objektivů, blesku a dalšího.

Na zadní straně si na první pohled všimnete nepřítomnosti jakýchkoli tlačítek, všechny funkce se budou ovládat přes dotykový displej. Po zkušenostech se Samsung Galaxy Camera se dá očekávat, že takové ovládání bude pomalé a nepohodlné.

Software

Softwarovou stránku fotoaparátu pohání Android 4.2 Jelly Bean. Komponovat můžete buď na zadním displeji s obrovskou úhlopříčkou 4,8″ a dotykovou vrstvou, případně využít elektronický hledáček. S fotoaparátem si nezatelefonujete v GSM síti, ale možnost datového připojení (3G/4G LTE a Wi-Fi) samozřejmě nechybí. Sdílení fotografií na Facebook a jinde tak nemůže být jednodušší.

VÝSTAVY