Přichází supersvětelný kompakt Samsung EX2F

EX2F

Dvanáct megapixelů, objektiv se světelností F1,4 na krátkém konci a zabudovaný wi-fi modul, to je stručná charakteristika nového superkompaktu Samsung EX2F. Novinka bude soupeřit se Sony DSC-RX100 nebo třeba Olympusem XZ-1.

Optická kvalita především

Konečně se výrobci začínají vzpamatovávat, přestávají se honit za megapixely i gigazoomy a věnují se tomu, co je důležité – tedy kvalitě fotografií, přístrojem produkovaných. Nový Samsung zaujme zejména vysoce světelným objektivem, který je v této kategorii zcela unikátním; na širokoúhlém konci 24 mm dosahuje jeho světelnost F1,4 a na delším 80mm konci klesne na stále výborných F2,7. Megapixely se podařilo udržet na rozumném čísle dvanáct a jen škoda, že je nedoplňuje větší senzor. 1/1,7″ je u kompaktů víceméně klasika. Každopádně ale na více než slušnou kvalitu fotografií má tento Samsung rozhodně zaděláno. Že si Samsung věří ukazuje i maximální nastavitelné ISO 12 800. Dnes už samozřejmostí je nahrávání Full HD videa a (duální) stabilizace.

Další vymoženosti

Samsung EX2F umí fotografovat i do RAWu, fotografie si prohlédnete na výklopném a otočném třípalcovém AMOLED displeji a dokonce má i zabudovaný neutrální šedý filtr. Nezapomnělo se ani na wi-fi; fotografie tam můžete rovnou nahrát na Facebook, videa na Youtube, snímky zálohovat do cloudového úložiště nebo fotoaparát ovládat mobilem. EX2F si tak vysloužil přívlastek Smart Camera neboli chytrý fotoaparát. Dokoupit půjde i příslušenství – optický hledáček OVF1, externí mikrofon EM10 a externí blesk SEF42A

Technické parametry

Snímač: 1/1,7″, 7,44 × 5,58 mm
Rozlišení: 12,4 megapixelů
Objektiv: Schneider-Kreuznach
Ohnisková vzdálenost: 24–80 F1,4–2,7
Stabilizace: ano, duální optická
Maximální rozlišení snímku: 5 472 × 3 648 pixelů
Nastavitelné ISO: 80 až 3 200 (rozšiřitelné až na 12 800)
Počet ostřicích bodů: –
Závěrka:  –
Sekvenční snímání: 10 fps
Hledáček: chybí
Vestavěný blesk: vyskakovací
X-Sync: –
Video: 1 920 × 1 080 (30 fps)
Mikrofon: stereo
Zadní displej:otočný, 3″, AMOLED, 921 000 bodů
Paměťové karty: SD/SDHC/SDXC
Připojení k PC: USB 2.0
HDMI výstup: ano
Rozměry: 112 × 62 × 29 mm
Hmotnost: 294 g
Dostupnost: srpen 2012
Předpokládaná cena: $549 (11 000 Kč bez DPH)

Tisková zpráva

Samsung Electronics Co., Ltd., přední výrobce na trhu spotřební elektroniky a světová jednička v oblasti informačních technologií, uvádí fotoaparát Samsung EX2F, nejnověší High-End model z rozrůstající se řady SMART fotoaparátů s technologií Wi-Fi. Po úspěšném modelu EX1, který nabídl objektiv se světelností F1.8, je EX2F navržen tak, abyste s ním zachytili super jasné a ostré fotografie díky světelnosti objektivu s rekordní hodnotou F1.4, která je nejvyšší ze všech kompaktních fotoaparátů na trhu. Kromě vysoké kvality obrazu a Full-HD videa EX2F nabízí další výhodu, a sice možnost zálohovat, ukládat a sdílet snímky bezdrátově pomocí Wi-Fi. Vzhledem k tomu, že nabízí i plně manuální ovládání v masivním ale lehkém těle, je EX2F ideální volbou i pro majitele rozměrných fotoaparátů, kteří hledají lehce přenosné zařízení pro zachycení spontánních a nečekaných snímků. Ocení ho také fotografové, kteří očekávají dokonalou kvalitu snímků, při zachování jednoduchosti ovládání a praktických rozměrů.

Fotoaparát Samsung EX2F kombinuje bezpočet funkcí, které zajistí vysokou kvalitu snímků za jakýchkoli podmínek. 24 mm širokoúhlý objektiv se skvělou světelností F1.4 zajistí jasné fotky a video i za zhoršených světelných podmínek. Díky profesionálnímu přednímu ovládacímu kolečku a duální volbě, které umožní rychlou změnu nastavení parametrů a režimů, je snadno ovladatelný. Ústředním článkem fotoaparátu EX2F je velký 12 Mpix snímač 1/1.7” BSI CMOS, který v kombinaci s objektivem zajistí jasné a snímky s větší barevnou hloubkou a nižší hladinou šumu i za špatných světelných podmínek.

Spojení kvality a kreativity, EX2F umožňuje pořízení video sekvencí ve Full HD rozlišení 1080/30p se stereo zvukem, které si můžete užít i ve své Full HD TV a díky Wi-Fi i bez zdlouhavého propojování kabely. Video a i 12ti megapixelové snímky lze navíc pořizovat současně díky funkci Dual Capture.

Objektiv s nejlepší světelností na světe

Širokoúhlý objektiv s minimální ohniskovou vzdáleností 24 mm přináší vysokou světelnost F1.4, což je přibližně čtyřikrát jasnější než objektivy se světelností F2.8. Dalším vylepšením je fakt, že se objektiv skládá z jedenácti prvků v devíti skupinách se čtyřmi asférickými čočkami a dvěma vysoce refrakčními čočkami. Tato kombinace přináší 20% nárůst v množství světla na senzoru, 20% zvýšení kvality obrazu a 10% nárůst zoomu.

Objektiv fotoaparátu EX2F také zahrnuje šedý ND filtr Neutral Density který poskytuje uživateli větší kontrolu nad expozicí v různých podmínkách a umožňuje lepší výsledek při nadměrné osvětlení. Díky tomu je možné focení s velmi malou hloubkou ostrosti za jakéhokoliv světla, čímž izolujete focené předměty od okolního prostředí a vytvoříte úžasné portréty. Chcete-li jasný obraz ještě jasnější, EX2F nabídne také Duální stabilizátor obrazu (OIS a DIS), který minimalizuje vliv třesu, což je užitečné zejména při fotografování s dlouhými časy při nedostatečném osvětlení.

Fotoaparát EX2F spojuje špičkovou kvalitu obrazu s pohodlím a rychlostí v tenkém, ale vysoce odolném těle z hořčíkové slitiny, které lze běžně nalézt u profesionálních fotoaparátů. Pro kreativní fotografy, kteří ocení manuální nastavení expozice, nabízí EX2F možnost přepnout do režimu RAW a tvořit profesionální snímky.

Samsung EX2F nabízí plně Manuální ovládání, režimy Priority clony a Priority závěrky. Funkce Dual Dial a přední ovládací kolečko zajistí rychlé a snadné nastavení expozice bez námahy. To vše je ukryto kompaktním a lehkém těle, které je snadno přenositelné a vybízí k focení spontánních snímků bez komplikací a nepohodlí, které s sebou přináší focení těžkými a velkými digitálními zrcadlovkami.

Jasný a intuitivní displej

Samsung EX2F potěší i výklopným a plně otočným 3.0” AMOLED displejem. Ten zajistí pořízení dokonalých snímků a jejich okamžitou kontrolu a to za všech světelných podmínek a při nízké spotřebě energie. Obrazovka reaguje rychle a zobrazuje obrázky ve vysokém kontrastu, zatímco otočný displej umožňuje snímat z malých i velkých úhlů, případně pořízení autoportrétu. Obrazovka také obsahuje Samsung Smart panel uživatelské rozhraní, které integruje všechny parametry do jednoho displeje pro snadnou kontrolu nad konečným výsledkem.

Foťte a sdílejte bez omezení

Samsung EX2F je nejnovějším modelem řady Samsung SMART CAMERA s funkcí Wi-Fi připojení, který posunuje vysokou obrazovou kvalitu se zárukou sdílení na novou úroveň. Wi-Fi konektivita umožňuje bezpečné ukládání obrázků prostřednictvím automatického zálohování na PC nebo ukládání na internet (Cloudové úložiště). Jejich sdílení na sociálních sítích jako Facebook nebo Picasa je snadné, stejně jako přeposlání snímků na email.

Funkce Mobile Link otevírá dveře propojení s chytrými telefony bez nutnosti měnit velikost snímků či videa. S funkcí Remote Viewfinder („dálkový hledáček“) můžete využít displej svého smartphonu pro nastavení snímků z jakéhpkoli úhlu. Prostřednictvím SMART LINK tlačítka lze všechny tyto funkce spustit jediným stiskem pro zjednodušené sdílení a uložení.

„Vytvořili jsme model EX2F, abychom dokázali, že pořizování skvělých fotografií nemusí být spojeno s nošením těžkých a neskladných digitálních zrcadlovek. Vzhledem k tomu, že ty nejlepší záběry často vznikají, když to nejméně očekáváte, EX2F poskytuje ruční ovládání a neuvěřitelně čistou kvalitu obrazu v těle, které je malé a lehké pro nošení každý den. Je to skvělý společník na cesty pro milovníky fotografie, kteří očekávají nejlepší kvalitu snímků a plně tvůrčí ovládání,“ říká Michal Novák, produktový manažer společnosti Samsung divize DI. „Vybavení Wi-Fi technologií také přináší svobodu a bezpečí, můžete fotit libovolné množství snímků a jednoduše a okamžitě je zálohovat nebo rovnou sdílet se svými přáteli, ať už se nacházíte na jakémkoliv místě na světě.“

 

VÝSTAVY