Přehled jarních novinek od Canonu

EOS_1200D__Lifestyl_541542a

Canon představil novou zrcadlovku pro začátečníky Canon 1200D, nástupce svého nejvyššího kompaktního přístroje G1 X Mark II a inovovaný kruhový makroblesk MR-14EV II.

Canon 1200D

Nová zrcadlovka pro začátečníky ničím nepřekvapí, výbava je naprosto standardní: starý známý 18Mpx APS-C snímač, starší proicesor DIGIC IV, 9bodový AF, sériové snímání rychlostí 3 fps a FullHD video. EOS 1200D je prvním modelem značky Canon, dodávaným s aplikací EOS průvodce. Tento software, určený pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android, je k dispozici ke stažení v obchodu s aplikacemi. Canon EOS průvodce nabízí užitečné tipy a návody, které usnadňují seznámení s možnostmi digitální zrcadlovky.

Fotoaparát bude v prodeji v březnu 2013 za cenu okolo 13 000 Kč v setu s objektivem 18–55 mm.

Podívejte se na ukázkové fotografie a video.

 

 

Kruhový makro blesk MR-14EX II

Inovovaný kruhový makro blesk dostal kompletně novou ovládací jednotku, která je svou logikou podobná té z blesku Canon 600EX a přibylo několik uživatelských funkcí. Dvě výbojky je možné ovládat nezávisle na sobě, nechybí ani LED diody fungující jako modelovací světlo.

Nová verze superkompaktu

Canon G1 X II nahrazuje starší model a představuje suverénně to nejlepší, čím Canon na poli kompaktů disponuje. Co z něj dělá nejvyšší model? Především snímač, který má úhlopříčku 1,5″ a je dokonce o chlup větší, než Micro 4/3 snímač. Asistuje mu objektiv 24–120 mm F2–3,9, který je světelnější a umí zaostřit na kratší vzdálenost. Jednou z vlastností, které byly staršímu modelu vytýkány, byl pomalý autofokus a odezva vůbec. A právě tady Canon slibuje největší zlepšení. Nechybí ani Wi-Fi s NFC. Bohužel novinka přišla o optický hledáček, na druhou stranu přibyla možnost dokoupit si přídavná elektronický hledáček.

Fotoaparát dorazí na  pulty obchodů v dubnu za cenu přibližně 19 000 Kč.

 

 

 

VÝSTAVY