Pozvánka na výstavu Nikon Kalendář 2013

nik

Ve dnech 10. ledna až 24. února 2013 pořádá galerie Czech Photo Gallery výstavu složenou z padesáti nejlepších prací zaslaných do fotosoutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž je určená všem milovníkům fotografování s Nikonem a mohou se jí účastnit profesionálové i amatéři. Do finále, o kterém rozhodují odborníci z oboru fotografie, se mohou dostat opravdu jen ti nejlepší. Radost z dobré fotografie je umocněna pocitem, že autoři mohou díky svému dílu pomoci druhým. Nejlepší fotografie jsou během slavnostního večera, kdy probíhá vyhlášení výsledků, draženy přítomnými hosty a výtěžek z dražby je věnován na charitativní účely.

Loňský výtěžek z dražby ve výši 327 766 Kč byl věnován nadačnímu fondu Veselý senior na podporu projektu Burzy vzájemné pomoci a volnočasových aktivit seniorů. Kmotrou kalendáře pro rok 2013 se stala paní Lenka Kopecká, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu Veselý senior.

Společnost NIKON spol. s r.o. vydala v rámci pořádání fotosoutěže s charitativním posláním již čtyři úspěšné kalendáře. Díky dražbě fotografií a dobrovolné sbírce v každém ročníku se tak přičinila o pomoc těm, kteří to potřebují nejvíce nebo bojují se zákeřnou nemocí.

Téma letošního ročníku soutěže – Nestárnoucí okamžiky – poskytlo fotografům dostatečně velký prostor pro zachycení okamžiků, které jim připravil sám život. Téma je úzce spojeno s nadací Veselý senior, které byl darován výtěžek z dražby fotografií.

Odborná porota v čele s panem prof. Mgr. Miroslavem Vojtěchovským, vybrala z celkového počtu 1423 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2013. Kalendář se vydává v limitované edici 111 kusů a je neprodejný, tím získává na své exkluzivitě.

Absolutním vítězem soutěže se stal Jan Třeštík s fotografií s názvem „soumrak“.

 

 

Michael Kudela (Černé slunce)

František Tůma (kuk)

Kamil Novotný (jedééém :-))

Pavel Žofka (Lustgarten, Xc, Elfiturm)

Ladislav Renner (Santiniho elegance)

 

Věra Stuchelová (Svět v kapkách)

Petr Chmelík (Fotosession v Berounském skateparku aneb na kole trochu jinak…)

 

Simona Smrčková (LANDSCAPE)

 

Simona Smrčková (BLACK WINGS II)

Jan Třeštík (soumrak)

Martin Frič (Face)

Jan Watzek (Zimní krajinou)

VÝSTAVY