Pozvánka na výstavu Břetislav Jansa: Voda

jansa

Přijďte ve dnech 23. 5. až 9. 7. 2012 do Eurocentra Jablonec nad Nisou na výstavu fotografa Břetislava Jansy s názvem Voda. Jste zváni i na vernisáž, která proběhne 23. 5. v 17 hodin ve foyer Eurocentra Jablonec nad Nisou.

Břetislav Jansa (narozen 1949)

Fotografuje od svých 10 let. Nezanedbával ani vzdělávání v oblasti fotografie. Láska k fotografování jej přivedla v roce 1979 nejen do vedení fotoklubu Safír Turnov, ale také v roce 2000 do předsednictví Kontaktu – sdružení fotografů Euroregionu Nisa. V obou uskupeních organizuje pořádání soutěží, výstav, setkávání fotografů a další aktivity. Je potřeba připomenout celoevropskou fotosoutěž nazvanou „Zemský ráj“ pořádanou původně jako soutěž národní. Tato soutěž se věnovala přístupu lidí k přírodě. Od 16. ročníku ji podporovalo i Ministerstvo životního prostředí. Pro nedostatek prostředků v roce 2011 18. ročníkem skončila. Autor je dlouholetým členem SČF a místopředsedou ČFFU. Je členem Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu Nipos. Aktivně se podílí na vzdělávání zájemců o fotografování pořádáním fotodílen u nás i v zahraničí a také výukou fotografických technik na VOŠ v Turnově.

Od roku 1990 se fotografií živí. Fotografuje hlavě šperky pro reklamní účely a pro radost krajinu nejen Českého ráje. Mnoho let organizuje zájezdy do NP Evropy. Letos do NP centrálního Španělska. Fotografie z návštěv NP Evropy jsou na internetových stránkách Drosery, záchranné stanice na Bublavě, které je spoluzakladatelem (droserabublava.cz).

Účastnil se mnoha společných výstav fotoklubu Safír a Kontaktu u nás i v zahraničí, které většinou organizoval. V letošním roce to bude již 600 výstava. Samostatných autorských výstav má za sebou 19. V současné době je pro něj fotografování stále velkým koněm. Vedle něj se věnuje jako vedoucí provozu, zaměstnáváním postižených spoluobčanů v chráněné dílně.

Pro tuto výstavku vybral snímky věnované vodě.

Za fotoklub Safír Zdeněk Pilař

Voda jako dárkyně života, voda modelující krajinu, voda v mnoha skupenstvích. Voda barevná, voňavá, sametová, tichounká i řvoucí, voda která dokáže pohladit i rozdrtit kámen. Voda která dokáže i životy brát. No prostě VODA.

Břetislav Jansa

 

VÝSTAVY