Ostraváci mohou vidět Žemlovy fotografie hned dvakrát

Lumír Žemla_web

V neděli 3. června 2012 byla zahájena již třetí výstava ostravského fotografa a výtvarníka Lumíra Žemly s názvem „Malovaná“ fotografie. Tentokrát v prostoru Minikino kavárny v centru Ostravy. Zajímavostí je i to, že Ostraváci mají možnost vidět dvě Žemlovy výstavy současně a to jak v Minikino kavárně, tak v Krevním centru Porubské fakultní nemocnice, kde již výstava probíhá od 23 ledna.

Výstavu v Minikino kavárně úvodním slovem zahájil výtvarníkův kamarád Vít Swaczyna. Vernisáž byla ovšem pouze pro zvané hosty a veřejnost má mít možnost vidět Žemlovo dílo v kavárně po celý měsíc červen. Nezajímavé není ani to, že poprvé budou mít návštěvníci možnost shlédnout Žemlovy fotografie ve formě 16 tisků na plátně.

Rukopis Lumíra Žemly je již znatelný a nenechává diváky jen nudně procházet vystavená díla. Každé z nich nese příběh, myšlenku či vtipnou pointu. Otázku jak taková malovaná fotografie vzniká autor hrdinně přechází. Prozradil ovšem, že některé z fotografií na sobě nesou mnoho hodin práce. Za zmínku stojí také záměry, které má v plánu ať už jde o výstavu v Bratislavě či Praze, ale také projekty, jako například zahájení šnůry výstav s názvem Urban Living, kde každý z návštěvníků může přispět svým příběhem z ulice. Výtěžek by měl být věnován na dobročinné účely.

Lumír Žemla se narodil v roce 1974 a již od mala kreslí a maluje. Od roku 2003 si začínal pohrávat s počítačovou grafikou. Na jaře roku 2010 ho zaujalo fotografování a hned první cesty ve světě fotografie slaví úspěchy. Průřez jeho tvorbou trvající něco přes dva roky, můžete tak vidět na výstavách i vy. „Malovaná“ fotografie, jak si sám autor své práce pojmenoval, se řadí z větší části do fotografického směru s názvem fotografika.

Autor: Jana Drastich Kolarovičová

 

VÝSTAVY