casopis-foto-film-photography-day-2016-lomo02-w1200

Oslava fotografování na film

casopis-foto-film-photography-day-2016-lomo04-w800

Svátek focení na film se jmenuje Film Photography Day, již třetím rokem. Letos sice připadá na úterý 12. dubna, malý analogový festival pod taktovkou Analogue se bude pro lepší dostupnost konat až v sobotu 16. dubna. Po celý týden však bude provázen řadou aktivit.

Po celý týden – tedy od pondělí 11. dubna do neděle 17. dubna – platí slevy na analogovou fototechniku v kamenném obchodě i při nákupu online. Můžete se také zastavit přímo v obchodu na Malé Straně a zanechat svůj lístek v tombole. Losuje se o fotoaparát Lomo’Instant Mini v sadě s 3 objektivy v hodnotě 3 490 Kč.

casopis-foto-film-photography-day-2016-lomo01-w800

Sobotní program 16. 4.

12.00 – Analogový blešák

Otevíráme v poledne a nabízíme možnost nabídnout ostatním nevyužitý analogový foťák, na který vám doma sedá prach. Nebo se naopak po nějakém kousku chcete mrknout? Účast je bezplatná a budete mít ideální možnost potkat se s ostatními prodat, koupit či vyměnit nějaký ten analogový fotoaparát.

13.00 – Workshop pro začátečníky

Vše co jste chtěli vědět o analogu, ale báli jste se zeptat. Zastavte se se svým foťákem, třeba Zenitem po dědovi a zeptejte se na jeho ovládání, co je to clona, expoziční čas a citlivost ISO, jaký vybrat film a jak ho založit. Pořádatelé vám rádi ukáží i další foťáky z aktuální nabídky a jejich ovládání.

14.00 – Soutěž: Scavenger Hunt

Vyhrajte fotoaparát Lomography Diana F+ a užijte si navíc spoustu zábavy s naší soutěží. Půjčí vám foťák nebo si můžete donést svůj, vybaví vás filmem a budete mít dostatek času nafotit v okolí zadané úkoly.

casopis-foto-film-photography-day-2016-lomo03-w800

15.00 – Instantgram – Workshop s CREA Studio

Holky z CREA Studia, které se specializují na kreativní portréty a foodstyling, vám předvedou, že s instantním foťákem jsou deníčkové fotky mnohem větší zábava. Do ruky dostanete instantní foťák a můžete se zúčastnit i se svým klasickým analogem.

16.00 – Kolodiový workshop s Fotografem na plech

Fotograf na plech vám ukáže vznik plechové fotky historickou fotografickou technikou, během celého dne si navíc připravil speciální balíček  pro ty, kteří si budou chtít nechat vyfotit svůj portrét na plech.

17.00 – Party a losování tomboly

Analogue vás zve na pivo a na společné losování výherců ve velké tombole.

Týdenní slevy

Během celého týdne můžete využít slevu 10 % na vše od Lomography. Sleva se vztahuje na všechny skladové foťáky, objektivy a příslušenství. Můžete ji uplatnit přímo v obchodě nebo na eshopu zadáním slevového kódu FPD2016.

Facebook akce

Tady můžete projevit svůj zájem o sobotní setkání.

 

 

VÝSTAVY