Nový ultrazoom Sigma 18–250 mm F3.5–6.3 DC Macro OS HSM

sigma

S novými objektivy se poslední dobou roztrhl pytel. Pozadu nezůstává ani Sigma, když doplnila svou kolekci přepracovaným víceúčelovým stabilizovaným zoom objektivem Sigma 18–250 mm F3.5–6.3 DC Macro OS HSM.

Sigma 18–250 mm F3.5–6.3 DC Macro OS HSM

Podobný objektiv již japonský výrobce v portfoliu měl, novinka se od něj ale ve všech ohledech liší. Je zcela nové optické konstrukce, s menšími rozměry a zkrácenou minimální zaostřovací vzdáleností. Pro jeho výrobu byly použity takzvané tepelně stabilní kompozitní materiály, které by měly zaručit stálost tvaru a rozměrů všech konstrukčních prvků objektivu při všech provozních teplotách. Zní to jako typická „reklamština“, na druhou stranu má novinka díky novým plastům opravdu příjemné rozměry a hmotnost, viz dále.

Objektivy s podobným ohromným rozsahem jsou oblíbené pro svou univerzálnost; jedno sklo pokryje věštinu situací, do jakých se běžný amatérský fotograf dostane. Zkratka DC v názvu značí, že je objektiv určen pro zrcadlovky s malým APS snímačem. Je tak konkurencí před pár dny představenému Nikonu 18–300 F3,5–5,6G ED VR. Přívlastek Macro je trochu zavádějící, při maximálním zvětšení 1:2,9 o makro v žádném případě ještě nejde. S rozměry 88,6 × 73,5 mm a hmotností pouhých 471 gramů patří mezi nejmenší a nejlehčí objektivy s podobným rozsahem na trhu.

Objektiv bude k dispozici v červenci nejprve pro bajonet Canon, bajonety Nikon, Pentax, Sigma a Sony budou následovat.

VÝSTAVY