Nový ročník fotografické soutěže Sony World Photography Awards startuje!

wpo

Začíná nový ročník celosvětové prestižní fotografické soutěže Sony World Photography Awards 2013. Pokud se chcete svými fotografiemi pochlubit světu a případně i něco vyhrát, neváhejte a přihlaste se. Letos jsou vypsány následující kategorie:

Vypsaná témata najdete po kliknutí na příslušnou kategorii.

Fotografie je možné přihlašovat až do 4. ledna 2013 (pro profesionální fotografy platí datum 9. ledna 2013). A na co se mohou těšit vítězové? Autor Fotografie roku obdrží 25 tisíc amerických dolarů, vítěz Open kategorie 5 tisíc dolarů a pro ostatní oceněné je nachystána nejnovější fototechnika značky Sony. Vybrané fotografie pak budou vystaveny v Londýně v Somerset House.

Mimochodem, úspěchy v Sony World Photography Awards se mohou pochlubit i Češi. V roce 2010 postoupili do užšího finále Radek Burda se sérií Žijeme v IKEA a Martin Stranka. Stejného úspěchu dosáhl Burda i o rok později se sérií I love Hong Kong, kromě něj se do závěrečného výběru probojoval i fotografický pár Dvořáková-Fischer v kategorii Sport a Radek Kalhous v kategoriích Sport a Umění. A konečně v posledním ročníku 2012 se dočkali umístění umělecký fotograf Milan Makarský a Petr Krejzl za snímky Přírody.

VÝSTAVY