Nové objektivy Canon a Samyang a netradiční blesk Triopo

triopo-tr860ex-tr850ex

Canon EF-M 11–22 mm F4-5,6 IS STM

Je tomu již téměř rok, co Canon představil svůj systém bezzrcadlovek EOS M. Od té doby se na tomto poli nic nového neudálo až nyní, kdy přichází nový ultra širokoúhlý objektiv. Po přepočtu crop faktorem 1,6× dostaneme velmi zajímavý rozsah 18 až 36 mm, tedy něco, čím se konkurenční bezzrcadlovky jen tak chlubit nemohou (vyjma Micro 4/3). Objektiv je vybaven krokovým motorkem, který slibuje tiché a plynulé ostření během videa a stabilizací. Clonu tvoří 7 lamel a dovoluej zaclonit na F22–32.

 

Samyang 16 mm F2,0 ED AS UMC CS

První novinku korejského Samyangu představuje ultra širokoúhlý objektiv s vynikající světelností F2,0, určený pro zrcadlovky s APS-C snímačem. K dispozici bude snad ve všech myslitelných variantách pro bajonety Canon EF a M, Nikon F, Sony A a E, Pentax K, Fujiifilm X, Samsung NX, Micro 4/3 a 4/3. Jako všem Samyangům i tomuto objektivu chybí automatické ostření. Do prodeje se dostane na začátku prázdnin za přibližně 12 000 Kč.

Samyang Reflex 300 mm F6,3 ED UMC CS

Druhý nový produkt výrobce představuje zrcadlový objektiv s ohniskovou vzdáleností 300 mm. Zrcadlové objektivy se vyznačují odlišnou konstrukcí, která má výhody i nevýhody: zrcadlové objektivy jsou malé, lehké a konstrukčně nenáročné, za to ale platí špatnou světelností a nezvyklým bokehem ve tvaru prstýnků. Na pulty obchodů dorazí také v červenci za 8 000 Kč.

Triopo TR-860EX 2.4GHz E-TTL

Canon Speedlite 600EX-RT již není jediným systémovým bleskem se zabudovaným rádiovým přijímačem, na evropský trh přichází Triopo TR-860EX 2.4GHz E-TTL čínského výrobce, dosud známého převážně díky stativům.  Je vybavený rádiovým přenosem na frekvenci 2,4 GHz a kompatibilní s firemním systémem odpalovačů.

 

 

 

 

VÝSTAVY