Nikon D600 má problémy s nečistotami na čipu

prach

Nikon D600 má problém – aniž byste sundávali objektiv, na jeho snímači se objevují nečistoty. Nejvíce je jimi postižený levý horní roh snímku a nečistot s postupem času navíc přibývá. Nejlepší bude, když se podíváte na video.

Od času 0:45 začíná sekvence snímků a vy si můžete všimnout, jak po celé levé straně záběru postupně přibývají nečistoty. Znovu připomínám, že objektiv byl po celou dobu nasazený a nečistoty tudíž musejí pocházet zevnitř fotoaparátu. Nejedná se o ojedinělý problém, naopak, takto postižené jsou všechny zrcadlovky z prvních sérií a polovina z novějších dodávek. Jediné pozitivum je, že po zhruba 3 000 snímcích nečistoty údajně přibývat přestanou.

Při hledání zdroje nečistot si jeden z uživatelů všiml škrábance na lamele clony, jiný hlásil oděrky na hraně zrcadlové šachty. Fotografie naleznete zde. Podle Nikonu však „prach“ tvoří kousky maziva a úlomky, pocházející ze zrcadlové šachty.

Řešení?

Nikon údajně již má řešení a nová série tímto problémem trpět nebude. Pokud máte problematický Nikon D600, vyčkejte na oznámení servisu. Mezitím můžete využít akce na vyčištění senzoru zdarma.

VÝSTAVY