Nikon 1 V2 je uživatelsky přivětivý

nahled_BBB0394

Nikon včera uvedl další model do své řady bezzrcadlovek Nikon 1 V2. Změny jsou tentokrát více než kosmetické a potěší každého náruživějšího fotografa.

Novinka dostala do vínku zbrusu nové tělo s výrazným gripem pro pravou ruku, zabudovaný blesk a tlačítko pro rychlý přístup k důležitým nastavením. Unikátní nejen v této kategorii je schopnost pořizovat snímky rychlostí až 15 fps a to s autofokusem, nebo 60 fps bez automatického ostření. Autofokus zůstal hybridní, tedy kombinace detekce kontrastu a fáze pomocí speciálních senzorů mezi buňkami hlavního snímače.

Nový je i blesk SB-N7, určený právě pro systém Nikon 1. Má směrné číslo 18 a hlavu vyklápěcí nahoru až o úhel 120°.

Ceny a dostupnost

Fotoaparát Nikon 1 V2 by se měl na našem trhu objevit koncem listopadu. Ceny fotoaparátu a příslušenství jsou následující:

Nikon 1 V2 tělo – 18 590,- Kč

Nikon 1 V2 + 10-30 – 20 990,- Kč

Nikon 1 V2 + 10-30+30-110 – 24 990,- Kč

Blesk SB-N7 by se měl na našem trhu objevit začátkem roku 2013 za 3 790,- Kč.

Nikon vyvíjí nové objektivy

Nikon chystá i nové objektivy, které rozšíří možnosti systému Nikon 1. Jednou z novinek bude střední teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 32 mm (ekvivalent 86 mm kinofilmu) a světelností F1,2, vhodný na portréty. Druhým modelem bude extrémně širokoúhlý objektiv s redukcí vibrací (VR), rozsahem ohniskových vzdáleností 6,7–13 mm (ekvivalent 18–35 mm kinofilmu) a světelností F3,5–5,6, jenž bude zároveň představovat první objektiv 1 NIKKOR s ultraširokým obrazovým úhlem 100°. Do třetice to bude kompaktní a lehký 10× zoom s rozsahem ohniskových vzdáleností 10–100 mm (ekvivalent 27–270 mm kinofilmu) a světelností F4–5,6.

Následuje tisková zpráva:

Nikon 1 V2 je prvním fotoaparátem v řadě, jenž je vybaven technologií Nikon 1 druhé generace. Staví na úžasné rychlosti a přenosné konstrukci, díky čemuž se Nikon 1 stal nejprodávanějším systémem kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy v Evropě.

Fotoaparát Nikon 1 V2 nabízí novou úroveň rychlosti a přesnější výkon společně s inteligentními funkcemi nové generace, dokonalou kreativní svobodou a bezdrátovými možnostmi přenosu snímků. Díky tomu jej lze využít jako všestranný hlavní fotoaparát nebo vynikající záložní fotoaparát. Tento model, který byl navržen pro fotografické nadšence, nabízí nekompromisní kvalitu statických snímků a videosekvencí a zároveň je lehce přenosný.

Jordi Brinkman, produktový manažer pro kompaktní systémové fotoaparáty Nikon 1 ze společnosti Nikon Europe, říká: „Rychlost a inovace nové generace vytvářejí z fotoaparátu Nikon 1 V2 dokonalý záložní přístroj pro uživatele, kteří chtějí fotografovat pomocí malého a přenosného systému, ale zároveň se nechtějí vzdát kreativní svobody, pohotových reakcí a možnosti rychlé výměny objektivů.“

Dodává: „Díky možnosti snímání pomocí objektivů 1 NIKKOR nebo oblíbených objektivů pro digitální zrcadlovky společnosti Nikon a ergonomii fotoaparátu, na kterou jsou uživatelé zvyklí, bude fotoaparát Nikon 1 V2 nejlepší volbou pro majitele digitálních zrcadlovek častěji, než by si mysleli.“

Plnou rychlostí vpřed

Technologie Nikon 1 první generace představila fotografickou inteligenci a krásu spojenou s nepředstavitelnou rychlostí. Fotoaparát Nikon 1 V2 nyní jde ještě dále díky firemnímu dvojitému obrazovému procesoru EXPEED 3A, který umožňuje zpracovávat snímky rychlostí neuvěřitelných 850 milionů pixelů za sekundu. Vysoká snímací frekvence až 15 sn./s s průběžným automatickým zaostřováním a až 60 sn./s s pevným automatickým zaostřováním umožňuje zaznamenávat snímky vysoké kvality i v případě velice rychlé akce.Objekty jsou zaostřovány bez zpoždění díky systému pokročilého hybridního AF, který se vyznačuje výjimečně rychlým automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro pohyb ve vysoké rychlosti a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu umožňujícím zachytávat jemné detaily i při slabém osvětlení. Snímač okamžitě přepíná mezi 73 zaostřovacími poli s fázovou detekcí a 135 zaostřovacími poli s detekcí kontrastu podle aktuální scény, čímž zaručuje výborné snímky a videosekvence v širokém spektru prostředí.

Slabé světlo, vysoký výkon

Díky zvýšenému rozlišení 14,2 milionů pixelů a citlivosti ISO s rozsahem 160 až 6 400 umožňuje Nikon 1 V2 snímat detailní fotografie a videosekvence i při snímání za situací se slabým osvětlením. Snímač CMOS formátu CX nabízí ideální rovnováhu mezi velikostí, rychlostí, citlivostí, rozlišením a hloubkou ostrosti. Fotoaparát dovoluje nastavení vysoké citlivosti ISO a obrazový procesor umožňuje pořizovat záběry frekvencí až 60 sn./s. Funkce automatického čištění obrazového snímače minimalizuje vliv prachu.

Navrženo pro nadšence

Díky důrazu společnosti Nikon na vynikající ergonomii je fotoaparát Nikon 1 V2 působivým spojením formy a funkce. Když fotoaparát vezmete do rukou, budete překvapeni, jak odolně a pevně působí. Vylepšení naznala přední část ze slitiny hořčíku pro odolnost při přenášení a nově vyvinutá jednotka závěrky, která byla testována na životnost 100 000 cyklů.. Tlačítko spouště je vybaveno integrovaným hlavním vypínačem pro rychlé spuštění a okamžité snímání. Elektronický hledáček (EVF) s vysokým výkonem a rozlišením 1 440 tisíc bodů je umístěn v optické ose k usnadnění kompozice. Velký grip umožňuje pevné držení fotoaparátu a vestavěný blesk zajišťuje, že máte vždy dostatek světla.

Plná kreativní kontrola

Potřebujete-li svobodně snímat scény podle svých představ, můžete díky voliči expozičních režimů v horní části fotoaparátu rychle a přímo přistupovat k režimům P/S/A/M. Také můžete jednoduše stisknutím funkčního tlačítka přímo přistupovat ke klíčovým nastavením, jako jsou citlivost ISO a vyvážení bílé barvy. Příkazový volič je vybaven funkcí stisknutí, která umožní potvrdit výběr nebo změny nastavení bez oddálení hledáčku od oka. Ať už chcete zastavit akci nebo rozmazat pozadí, živé nastavení vám umožní zobrazit změny expozičních nastavení v reálném čase, takže vždy přesně víte, jaký bude výsledek.

Inovace příští generace

Stejně jako fotoaparát Nikon 1 V1 i model Nikon 1 V2 využívá úžasnou rychlost fotoaparátu a technologii funkcí před a po snímání k realizaci inovativních funkcí. Poprvé je k dispozici funkce Zachycení nejlepšího okamžiku, která zahrnuje Inteligentní výběr snímku a nové Zpomalené zobrazení. Díky této funkci vždy získáte požadovaný snímek. Inteligentní výběr snímku rychle zachytí až 20 snímků v plném rozlišení předtím a potom, co úplně stiskneete tlačítko spouště. Zpomalené zobrazení zachytí až 40 snímků v sérii v plném rozlišení a zároveň je zobrazí ve zpomaleném záznamu na displeji LCD. Díky tomu můžete vybrat konkrétní okamžik, který chcete uložit. Pohyblivé momentky jsou nyní také uloženy jako soubor jednoho snímku, který můžete snadno sdílet: stačí je odeslat do jakékoli platformy a vyprávět příběhy úplně novým způsobem.

Kouzlo videosekvencí!

Zaznamenávejte s fotoaparátem Nikon 1 V2 v režimu pokročilých videosekvencí, který umožňuje zaznamenávat videosekvence v rozlišení Full HD při snímací frekvenci 60 sn./s, 30 sn./s, 60i, 60p a 30p, s plným ovládáním času závěrky a clony. Záznam při menší velikosti obrazu umožní dosáhnout dramatických efektů při extrémním zpomaleném záznamu se snímací frekvencí až 1 200 sn./s. Záznam v režimu videosekvencí dovolí využít ty nejlepší funkce obou režimů díky zachycení fotografií v plném rozlišení (s poměrem stran 3 : 2) a současnému záznamu videosekvence v kvalitě Full HD.

Ovládání světla: uvádíme nový blesk

Společně s fotoaparátem Nikon 1 V2 společnost Nikon uvádí nový blesk SB-N7. Tento výkonný blesk kompatibilní s i-TTL je vybaven směrným číslem 18/59 (při citlivosti ISO 100 m/stop), možností naklonit hlavu blesku až o 120° a širokoúhlou rozptylkou, která se dodává s bleskem. Jde o ideální vybavení pro fotografy, kteří chtějí ovládat kvalitu a směr světla, a tím kreativně upravit své fotografie nebo osvětlit objekty v situacích se slabým osvětlením.

VÝSTAVY