Neue Sakrisch Zeit – diplomové a bakalářské práce ze Zlína

foto K. Adamjaková, Kognitivní terapie

Ateliér Reklamní fotografie FMK UTB ve Zlíně představuje diplomové a bakalářské práce svých studentů. Pozor, je to jen one-day show ve čtvrtek 16. června 2016  od 18. hod do 20. hod v Hale 64 bývaleho areálu Svit ve Zlíně.

text: TZ ateliéru Reklamní fotografie

Prezentace diplomových a bakalářských prací je slavnostním zakončením obhajob a hodnocení prací studentů ateliéru Reklamní fotografie 2016. Bude se konat ve čtvrtek 16. června od 18. hod do 20. hod v hale 64 bývaleho areálu Svit ve Zlíně a dále bude pokračovat afterparty v átriu Fakulty multimediálních komunikací U4 UTB.
Neue Sakrisch Zeit ( Nový svatý čas) je homonymem a poctou Neue Sachlichkeit ( Nová Věcnost), čímž odkazuje na umělecký meziválečný avangardní směr. Autoři uznávali fotografii v její ryzí podobě a estetice. Její role se mění a pro fotografii přichází Neue Sakrisch Zeit.
Žijeme v nové době internetu, novém čase digitální fotografie. Ta hledá svou roli v odkazech historie i v nových souvislostech virtuálního světa. Po studiu klasické fotografie, současných tendencí a různých přístupů k ní, studenti nacházejí impulzy pro svou tvorbu ve svém blízkém okolí, v současné kultuře a jejích bizardnostech, v přírodě nebo v podstatě samotného média. Hlavní pojítko mezi soubory je společné místo a čas konání a hledání vlastních témat a přístupů.

místo konání:

mapa

VÝSTAVY