„Není les jako les“ – druhý ročník fotografické soutěže

Adam-Pavlíček-1_resize

Nezisková organizace Forest Stewardship Council (FSC ČR) zahájila již druhý ročník fotografické soutěže pro širokou veřejnost. Smyslem fotosoutěže je podpořit odpovědnou spotřebu dřevěných výrobků a přírodě blízké lesní hospodaření. Název fotosoutěže – Není les jako les – napovídá, že hlavním cílem je zachytit interakci mezi člověkem a lesem.

Fotosoutěž „Není les jako les“ bude trvat až do konce letních prázdnin. Účastníci mohou přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – les a příroda, výrobky ze dřeva, lidé a dřevo. Tyto kategorie tematicky odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický.

První ročník fotosoutěže byl nadmíru úspěšný, soutěžící zaslali téměř 3000 fotografií, z nichž vybrala porota dvanáct vítězných snímků. V letošním ročníku bude uděleno celkem devět cen fotografiím vybraným odbornou porotou. Další cena pak poputuje k autorovi fotografie, která budou veřejností vyhodnocena jako nejlepší.

Soutěž je součástí dlouhodobé kampaně, která má zvýšit povědomí veřejnosti o certifikovaných FSC® (Forest Stewardship Council® lesích obhospodařovaných přírodě blízkým způsobem. FSC certifikované produkty jsou stále žádanějšími nejen mezi firmami, ale také mezi veřejností, které není lhostejný osud českých a světových lesů.

Fotografie mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.vyfotdrevo.cz. Výběr a hodnocení fotografií se bude konat pod dohledem odborné poroty složené z profesionálních českých fotografů ve spolupráci s časopisem FOTO.

Ceny do soutěže věnovala společnost Canon. Hlavní výhrou v každé ze tří kategorií je digitální zrcadlovka Canon, soutěžící na druhém a třetím místě se mohou těšit na kompaktní fotoaparáty téže značky. Paralelně bude probíhat i hodnocení snímků v rámci veřejné galerie , kde mohou návštěvníci ohodnotit snímky, které se jim nejvíce líbí, a to až do 10. září 2014. Autor fotografie s nejvyšším počtem hlasů obdrží výhru veřejnosti v podobě  digitálního fotoaparátu Canon PowerShot SX600HS. Veřejná galerie je dostupná ze stránek fotosoutěže www.vyfotdrevo.cz

 

Adam-Pavlíček-1_resize

O FSC ČR

Národní kancelář FSC ČR (Fairwood o.s.) již více než deset let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Tím napomáhá chránit ohrožené a devastované lesy a jejich obyvatele. Jedním z cílů FSC ČR je také informování a vzdělávání o odpovědné spotřebě a možnostech podpoření šetrného a přírodě blízkého hospodaření v lesích. Další informace na:

www.czechfsc.cz a www.poznejdrevo.cz.

DSC_4591č_resize

strom1_resize

VÝSTAVY