Moje Roxy v Polagraphu

foto Eva Šafránková

Když v loňském roce legendární pražský klub Roxy slavil svoje 20. narozeniny, vzniknul během oslav takový zajímavý nápad – nafotit věrné fanoušky, návštěvníky i štamgasty Polaroidem, nechat je na fotku napsat vzkaz svému oblíbenému klubu a fotky potom v prostorách klubu vystavit. Nápadu se ujal projekt PolaroidLove a během roku tak vzniklo téměř pět set polaroidových fotografií.

Tyto byly v květnu vystaveny v galerii NoD a teď máte druhou příležiost je shlédnout v galerii Polagraph. Snímky, které během focení vznikly, jsou jedinečné nejen použitou technikou, ale právě i vzkazem, jež je na nich napsán. Jsou autentickou zprávou o životě tohoto výjimečného klubu. Síla těchto fotografií je nepochybně i v jejich množství – a proto je jimi v malém prostoru galerie vytapetována celá zeď.

Focení pro projekt Moje Roxy pro nás byla zajímavá zkušenost, během které jsme si uvědomili, jaké nadšení Polaroid může vzbudit – spoustu z návštěvníků ROXY, které jsme fotili, koukalo na náš starý ošoupaný Polaroid úplně okouzleně. Zároveň jsme brzo zjistili, že fotit Polaroidem v hudebním klubu není taková sranda, protože se technicky samozřejmě dnešním foťákům vůbec nemůže rovnat. Proto jsme s ním často zoufale bojovali, například když jsme někoho pracně „zpracovali“, aby se nechal vyfotit a po zmáčknutí spouště jsme zjistili, že se třeba zasekl film. A kolikrát se nám třeba s fotkou někdo pokoušel utéct!,“ dělí se o své zkušenosti s projektem Moje ROXY Michal z PolaroidLove.

foto Eva Šafránková

Galerie Polagraph
Husinecká 14, Praha 3 – Žižkov
Otevírací doba: pondělí – pátek 12.30 – 18.30
Vstupné zdarma

VÝSTAVY