casopis-foto-martin-rak-1-misto-czech-national-award-2016-sony-world-photography-awards

Martin Rak oceněn v Sony World Photography Awards 2016

casopis-foto-martin-rak-1-misto-czech-national-award-2016-sony-world-photography-awards-nahled

Martin Rak získal Národní cenu pro Českou republiku udělovanou v rámci fotografické soutěže Sony World Photography Awards 2016

  • Snímek Martina Raka „Záře“ byl vyhodnocen jako nejlepší český příspěvek
  • Vítězný snímek bude od 22. dubna do 8. května vystaven v Somerset House v Londýně

Martin Rak (31) pochází z Prahy. Jeho „Záře“ je ohromujícím obrazem přírody za mlhavého říjnového rána v lyžařském středisku Alpe di Siusi v italských Dolomitech.

„Je pro mě velikou ctí být vybrán z tolika talentovaných fotografů z České republiky, navíc v tak prestižní soutěži, jako je Sony World Photography Awards,“ komentuje Rak svůj úspěch v soutěži. Za své umístění získal fotoaparát Sony ILCE-7M2K.

Vítězný snímek „Záře“ bude společně s dalšími snímky z užšího výběru a vítěznými fotografiemi z kategorií Professional, Open a Youth vystaven v Somerset House v Londýně od 22. dubna do 8. května 2016 jako součást expozice Sony World Photography Awards 2016. Ta bude také zahrnovat první velkou evropskou výstavu uměleckého dua výtvarných fotografů RongRong & INRI (Čína/Japonsko), kteří na soutěži převezmou cenu za mimořádný přínos fotografii. Rakův snímek bude zároveň zveřejněn v ročence Sony World Photography Awards.

Program National Award hledá nejlepší snímek v každé z 60 zemí světa, které jsou zapojené do Sony World Photography Awards, největší fotografické soutěže na světě.

Z Čechů se dále umístily Michaela Šmídová a Simona Smrčková na druhém, respektive třetím místě.

Snímky všech 60 vítězů národních kategorií, kteří byli vyhlášeni, jsou k dispozici na webu www.worldphoto.org.

World Photography Organisation (WPO)

WPO je místem, které podporuje fotografy a oslavuje fotografii jakožto jedno z odvětví výtvarného umění. Organizace spolupracuje s profesionálními, amatérskými a mladými fotografy, pro které představuje globální platformu fotografického průmyslu, která slouží nejen jako prostor pro diskuzi, ale také nástroj pro zvýšení povědomí a uznání této umělecké formy. Do celoročního portfolia aktivit, které zahrnuje akce pro fotografickou komunitu i veřejnost, v současné době patří Sony World Photography Awards, celosvětová fotografická soutěž s doprovodnou výstavou, World Photography Student Focus Programme specializující se na práci s budoucí generací fotografů, Photo Shanghai, umělecký veletrh věnovaný fotografii v Asii, a Photo San Francisco, nový mezinárodní veletrh techniky pro současnou fotografii konající se v Americe.

VÝSTAVY