Martin Kozák chystá malou výstavu sportovních fotografií

velkakniha

Přijďte 17. května 2012 ve 13 hodin na vernisáž malé výstavy fotografií našeho redaktora Martina Kozáka v rámci knižního veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. Martin Kozák je nejen náš odborník na techniku, ale i výborný fotograf. Věnuje se především sportovní fotografii – ostatně jeho rady a tipy, jak na lepší sportovní záběry, jste si mohli přečíst v prvních dvou číslech časopisu FOTO. V roce 2010 vydal v nakladatelství Computer Press i knihu s názvem Velká kniha kniha sportovní fotografie, kde najdete ještě více rad, návodů a postupů.

Na veletrhu Svět knihy v Průmyslovém paláci na stánku Computer Pressu a Albatros Media bude od 17. do 20. května probíhat výstava Martinových dvanácti fotografií se sportovní tématikou. Všichni jste srdečně zváni na vernisáž ve čtvrtek 17. května ve 13 hodin. Součástí vernisáže bude i autogramiáda, kde si můžete nechat knihu od autora podepsat.

Jediná česká kniha, která si klade za cíl naučit vás fotografovat sport! Skvělé snímky zvládnete pořídit na jakémkoli klání nebo závodu i vy, stačí jen osvojit si postupy a techniky, které vám v knize představí zkušený fotograf. Inspirujte se řadou skvělých fotografií a začněte nacházet neobvyklé pohledy a vlastní jedinečný přístup.

Vydal Computer Press, 208 stran, 397 Kč

Zajímá vás, jak pracují profesionální fotografové? Jaké postupy a fígle se skrývají za skvělými snímky nejrůznějších sportovních výkonů? Chcete se naučit vše, co je nutné, abyste dokázali fotografovat jakýkoli sport, ať již jde o okresní přebor nebo ligové utkání? S knihou Martina Kozáka máte šanci vstoupit do světa jedinečných momentů.

Na 208 stranách se dozvíte vše potřebné od volby vhodné fotovýbavy přes shánění informací o sportovních událostech, přípravě na ně až po chování na místě. Naučíte se ovládat svůj fotoaparát tak, abyste se dokázali vypořádat s různými světelnými podmínkami, rychlou akcí a podobně. Pátá kapitola přináší výčet jedenácti nejpopulárnějších sportů – atletiky, boxu, dostihů, fotbalu, hokeje, plavání, rallye, skateboardingu, tance, tenisu a zimních sportů s jejich přednostmi i záludnostmi. Dozvíte se, jak tvořit lepší sportovní fotografie než konkurence, jak si hrát se záběrem. Tipy a triky se přiučíte v předposlední, páté části. Závěrečná šestá kapitola se věnuje zpracování fotografií, třídění, publikaci a výběru vhodných snímků pro různé příležitosti.

Martin Kozák začal intenzivně fotografovat sport a sportovní reportáže v roce 2004, kdy se vydal na dostihy ve Velké Chuchli, a za tu dobu již s fotoaparátem navštívil téměř 300 sportovních akcí nejrůznějšího rozsahu. Své zkušenosti zúročil například při práci pro ČTK, Pražský deník, Český svaz tanečního sportu nebo Českou asociaci Sport pro všechny. Mezi největší úspěchy zatím patří 3. místo na soutěži Sport amatér foto 2007 a účast na Czech Press Photo 2007. S jeho prací a aktuálními postřehy ze světa fotografování se můžete seznámit na stránkách www.martinkozak.com.

Partnerem vernisáže je společnost Canon, které patří velký dík za vstřícnost a zajištění kvalitního tisku všech vystavených fotografií. Vážíme si spolupráce s předním světovým dodavatelem řešení pro zpracování obrazu a věříme, že i v budoucnu budeme mít příležitost spojit síly k přípravě podobných událostí.

VÝSTAVY