Josef Sudek: Z Beskyd

2-GF32604

Lašské muzeum v Kopřivnici ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze připravilo na letošní podzim výstavu méně známých panoramat krajin od ikony české fotografie, Josefa Sudka. Na této výstavě s jednoduchým názvem „Z Beskyd“ budou od 18. září do 30. listopadu 2014 kromě jiného k vidění i 4 původní originály zapůjčené soukromým sběratelem.

Josefa Sudka, kterého není třeba více představovat, proslavily především pražské motivy a ateliérová aranžmá. Ve své tvorbě se však věnoval i krajinářské fotografii a jeho výlety ven z Prahy jej především ve čtyřicátých letech 20. století často zavedly do Beskyd, kde nalezl jak motivy pro své fotografie, tak množství přátel.

Celkem 34 panoramat z těchto četných návštěv představuje nyní Lašské muzeum. Mezi nimi jsou i čtyři původní originály, zapůjčené soukromým sběratelem. Většina z fotografií nebyla nikdy publikována, i to dělá z výstavy ojedinělou příležitost seznámit se s méně známou částí díla Josefa Sudka.

2-GF32495

Tato kopřivnická výstava je vlastně výstavou výroční. Sudek totiž v Kopřivnici, poprvé a naposledy, vystavoval právě před 50 lety, v září 1964.

Součástí výstavy je i katalog. Krom reprodukcí všech vystavených snímků v něm naleznete především několik původních textů, které v souvislosti s výstavou vznikly a které celé téma Sudkových beskydských pobytů velice zajímavě rozvíjejí a osvětlují. V průběhu výstavy bude k dostání za zvýhodněnou cenu v muzeu.

Více na: www.tatramuseum.cz

Lašské museum v Kopřivnici, Štefánikova 226/8, Kopřivnice

  1. 9.—30. 11. 2014

otevřeno út – ne 9 – 16 hod.

2-GF32486

2-GF32604

VÝSTAVY