Instantní fotografie stále žije: Polaroid Z2300

db18394e94e3705f3d81d6acf3d821bf

Digitální fotoaparát, který vám fotografie rovnou i vytiskne, to je Polaroid Z2300. Na první pohled běžný fotoaparát s běžným hranatým tvarem a příjemnými rozměry je vybavený 10megapixelovým snímačem, a že se nejedná o obyčejný přístroj prozradí štěrbina pouze na boku. Vepředu najdete ještě blesk, vzadu zase třípalcový displej. Při pohledu na čočku, jejíž parametry výrobce neudává, vás asi napadne, že kvalita snímků bude někde na úrovni fotomobilů.

Tiskněte snímky rovnou z fotoaparátu

Vytisknuté snímky mají rozměry přibližně 5 × 7 cm a hotové jsou za 30 s. O tisk se stará technologie ZINK, která nepotřebuje inkoust – jednotlivé barvy (azurová, žlutá a purpurová) jsou již naneseny ve třech vrstvách na speciálním papíře a aktivují se působením tepla. Papíry ZINK jsou odolné proti vlhkosti. Snímky můžete před tiskem upravit, přidat veselé rámečky či převést do černobílé škály.

Kdy a za kolik?

Polaroid Z2300 bude v prodeji v polovině srpna za 160 amerických dolarů ve dvou barevných provedeních. V krabici najdete deset papírů; další lze samozřejmě dokoupit – balení po třiceti nebo padesáti kusech bude stát 15, respektive 25 USD.

 

VÝSTAVY