Ikea představila svůj první fotoaparát – je z lepenky a pro trpělivé

ikea_knappa_01

Pod názvem Knappa v rámci České republiky v současnosti prodejce nábytku nabízí závěsnou lampu. Přidejte si k tomu přehlásku a máte první kompakt značky Ikea Knäppa.

Designový výstřelek, za kterým stojí návrhář Jesper Kouthoofd a jeho studio Teenage Engineering, svými technickými parametry potěší opravdové fajnšmekry. Přístroj ze dvou kusů lepenky a dvou plastových šroubků, poháněný dvěma AAA bateriemi, si sestavíte sami. Pro vyfocení jednoho obrázku potřebuje třísekundovou expozici, ukládání snímku má zabrat osm vteřin. Pokud chcete „zoomovat“, je to zcela ve vašich rukou (a nohou), aparát má pevné ohnisko blíže neurčené specifikace a rozlišení 2,3 megapixelu. Hledáčkem je prostý průzor v lepence, nečekejte LCD displej ani nic podobného. Vnitřní paměť pojme až čtyřicet snímků, které do počítače přenesete přes výsuvný USB port.

Přestože vše výše uvedené i přiložené video naznačují, že jde o aprílový žert, není tomu tak. Ikea tuto hračku připravila pro své zákazníky, kteří si pořídí nábytek z designové kolekce PS 2012. Do České republiky se však tento fotoaparát v tuto chvíli bohužel nedodává.

VÝSTAVY