Fujifilm X-T1 má největší hledáček ze všech

TS1600x1200~sample_galleries-4648072543-3301938412

Fujifilm představil nejvyšší model své řady bezzrcadlovek s označením X-T1. Chlubí se největším hledáčkem z běžných fotoaparátů a utěsněním proti povětrnostním vlivům. X-T1 se drží populárního retro vzhledu. Výrobce vsadil na osvědčený design, k němuž přidal ještě jeden otočný ovladač pro přímé nastavení citlivosti.

Obří hledáček

Vnitřnosti jsou v podstatě staré známé – 16Mpx X-Trans APS-C snímač z modelu X-E2, Wi-Fi a třípalcový výklopný displej. Co dělá X-T1 unikátním je zbrusu nový hledáček, kvůli němuž na těle přibyl výrazný hrb. O zobrazování se stará technologie OLED, má rozlišení 2,36 milionů bodů a obří zvětšení 0,77×, což je o chlup více než dosud největší hledáček v profesionální fullframe zrcadlovce Canon EOS-1D X. Zajímavostí je i možnost změny orientace zobrazovaných doplňkových informací při fotografování na výšku. Nechybí ani pomocníci pro lepší manuální ostření – digitální ostřicí klín a focus peaking. Fujifilm se chlubí bleskovou odezvou hledáčku 0,005 s.

Vylepšený byl i hybridní autofokus, nyní zvládá ostřit i při sekvenci 8 fps. DO těla se již nevešel blesk, ale Fujifilm k fotoaparátu přibaluje malý externí blesk. Vůbec poprvé v historii bezzrcadlovek značky nabízí Fujifilm k fotoaparátu i přídavný vertikální grip.

Cena a dostupnost

Fujifilm X-T1 bude k dispozici vúnoru 2014 za příjemnou cenu okolo 32 000 Kč.

 

VÝSTAVY