Fotouniverziáda 2014 – "Pod vlivem hudby"

foto Caesar Sebastian

Po celý rok 2014 se na různých místech České republiky slaví Rok hudby. A tak se českobudějovický fotoklub Vývojka rozhodl neformálně připojit k těmto oslavám a tématem jejich letošní fotografické přehlídky – Fotouniverziáda 2014 – se stala právě hudba. I Vaše příspěvky jsou vítané.

Českobudějovický fotoklub vývojka vyzývá všechny fotografy, aby se zapojili do jejich každoroční akce – Fotouniverziády. V tomto roce s tématem „Pod vlivem hudby“.

Ať už jste sami aktivními muzikanty či znalci a milovníky hudby nebo hudbu vnímáte jen jako kulisu nebo dokonce jako sluchový smog, hudba se kolem vás vyskytuje téměř neustále. Nechte se inspirovat tématem, pestrostí hudby, charakterem zvuku, rytmem, pocity z hudební sklady nebo samotnou osobností hudebního skladatele, životem interpreta, příběhem kapely či náladou z koncertu, ilustrujte hudební dílo. Vlastně je to zcela na vás, jak necháte hudbu zapůsobit na vaši fotografickou tvorbu.

foto Caesar Sebastian

foto Caesar Sebastian

Pravidla

Každý autor nechť zašle ukázku svých fotografií (souboru) v elektronické podobě na adresu odganizátorů Lenky Pužmanové – myslenka@seznam.cz nebo Karla Miky – geomika@seznam.cz. Doporučená velikost fotografií je 2000 bodů (delší strana). Fotografie budou použity pouze pro konečný výběr autorů a případně pro propagaci výstavy. Náhledy, prosím, posílejte do 16. října 2014.

Každý autor bude mít v galerii k dispozici panel o rozměru 120 x 90 cm (šedé pozadí se sklem). Záleží na něm, jestli na tuto plochu umístí jednu jedinou fotografii nebo početnější sérii fotografií.

Doporučujeme, aby série více fotografií byla ucelena obsahově, obrazově i formálně.

Pokud autor nabídne výjimečně zdařilý soubor, je možné pro jeho fotografie uvolnit více panelů.

Hlavní cenou pro autora nejlepších fotografií je fotoaparát Olympus.

Výstava se uskuteční v prosinci 2014 až únoru 2015 v Galerii Nahoře v Českých Budějovicích. Termíny zaslání vytištěných fotografií a zahájení výstavy budou upřesněny.

Informace naleznete také zde: www.vyvojka.cz (sekce Fotouniverziáda)

foto Lenka Pužmanová, hodnocení Fotouniverziády 2013

foto Lenka Pužmanová, hodnocení Fotouniverziády 2013

VÝSTAVY