Fotosoutěž Není les jako les o digitální zrcadlovky Nikon

casopis-foto-soutez-vyfot-drevo-feat

Fotosoutěž pořádaná neziskovou organizací FSC ČR se společností Nikon a časopisem FOTO se přehoupla do svojí druhé poloviny. Stále tedy máte šanci vyhrát jednu z více než desítky cen. Na ty nejlepší pak čeká trojice digitálních zrcadlovek Nikon.

Fotosoutěž je určena široké veřejnosti a jejím smyslem je především originálním způsobem zachytit motivy související s lesem a dřevem, respektive vztah člověka k lesu a dřevu. Hlavní náplní občanského sdružení FSC ČR je propagace přírodě blízkého hospodaření v lesích a odpovědné spotřeby dřeva a dřevěných výrobků. Právě tento cíl má fotosoutěž podpořit.

V současné době jsme přibližně v polovině trvání soutěže, jejíž uzávěrka je 31. srpna o půlnoci, do té doby mohou soutěžící vkládat fotografie na speciální stránce www.vyfotdrevo.cz. K dnešnímu dni je v soutěžní galerii téměř tisícovka fotografií, které spadají do jedné ze tří vyhlášených kategorií:

  • les a příroda
  • výrobky ze dřeva
  • lidé a dřevo

Výběr vítězných fotografií bude v rukou zkušených fotografů – v porotě zasedne mimo jiné Petr Jan Juračka, Ondřej Prosický a Vojtěch Herout – slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat u příležitosti mezinárodního FSC Friday, 27.9. v Brně. Dalšími partnery soutěže jsou také Ospap, Respekt, Digitální fotomagazín a Bohemia Sport.  Společně s fotografickou soutěží si mohou zájemci na webu poznejdrevo.cz také zahrát interaktivní hru Lesária, v níž se na chvíli se stanou lesním hospodářem.

casopis-foto-soutez-vyfot-drevo-w600

VÝSTAVY