Fotoklub Vývojka

Bedřich Benek

 

Fotoklub Vývojka založilo třináct mladých amatérských fotografů v únoru 2001 na půdě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Názvem Vývojka není myšlena pouze všem dobře známá chemikálie, ale též symbolicky vývoj, kterým bude procházet každý člen fotoklubu na cestě za lepší fotografií.

Původní členskou základnu tvořili zaměstnanci a studenti školy, a proto se klub zpočátku honosil přívlastkem univerzitní. Poté se klubová setkání přesunula do kavárničkyBabylon na náměstí, kde členové vystavovali své fotografie. Dnes je najdete v Café Galerie. Každoročně také ve spolupráci s českobudějovickou Galerií Nahoře DK Metropol, pořádají rok od roku větší Fotouniverziádu

Fotouniverziáda je soutěží, určená amatérským fotografům, jejíž první ročník proběhl v roce 2001. Kvalita vystavených prací se rychle zlepšuje, což jistě oceňují i návštěvníci galerie. Pro vítěze je každý rok připraven fotoaparát od firmy Olympus CS.

Fotoklub Vývojka rovněž již od roku 2005 pravidelně vydává vlastní reprezentativní katalog, který je pokaždé shrnutím celoroční práce a představením aktuálních fotografií nejaktivnějších členů.

Více o fotoklubu na jeho webových stránkách www.vyvojka.cz

.

Vernisáž a vyhlášení vítězů „Fotouniverziády 2013 – pod vlivem impresionismu“ proběhla 3. prosince 2013 v Galerii Nahoře v Českých Budějovicích.
Výstavu si budete moci prohlédnout do 10. února 2014.

 

Metropol, Senovážné nám. 2, České Budějovice

VÝSTAVY