Fotografické experimentováni v Liberci

foto Jiří Plátek, Den a noc, 1968, roláž

Kulturní a společenské centrum Lidové sady v Liberci představuje 17.1.-27.3.2015 experimentální fotografickou tvorbu tří členů z legendárního Studia výtvarné fotografie, které působilo v Liberci v šedesátých letech 20. století – Vladimíra Hanzla, Jiřího Plátka a Jiřího  Bartoše.

Studio výtvarné fotografie bylo v Liberci založeno v roce 1962 jako fotoskupina s vysokými nároky na výtvarnou, obsahovou a technickou kvalitu snímků, tvorba jejich členů se vymykala tehdejšímu běžnému pohledu na amatérskou fotografii. Navazovali na meziválečnou experimentální avantgardní fotografii a fotogramy, strukáže, chemogramy atp. a rozšiřovali tyto starší fotografické procesy o nové metody.  Hledali nové a neotřelé cesty vlastního vyjadřování.

Jiří Bartoš_Farao_1970_koláž_resize

foto Jiří Bartoš, Farao, 1970, koláž

foto Jiří Plátek, Den a noc, 1968, roláž

foto Jiří Plátek, Den a noc, 1968, roláž

 

K výstavě vznikl katalog, který si zájemci mohou prohlédnout a objednat u kurátorky výstavní činnosti (kontakt viz níže).

Kurátorka výstavy: Jana Hunterová

Kulturní a společenské centrum Lidové sady Liberec, Lidové sady 425/1

17.1.—27.3.2015

Z důvodů konání jiných kulturních akcí v prostoru je lépe prohlídku dohodnout předem s kurátorkou výstavní činnosti Ivetou Vírovou, ivetavirova@centrum.cz

 

Vladimír _Hanzl_Bez názvu_60léta_luminografie1_resize

foto Vladimír Hanzl, Bez názvu, 60.léta, luminografie

Vladimír Hanzl_Bez názvu_1963_bromostříbrná fotografie_resize

foto Vladimír Hanzl, Bez názvu, 1963, bromostříbrná fotografie

VÝSTAVY