Fotografická móda nejen pro fotografky

2470_Pro_N

Náramky inspirované designem objektivů, to je to, co teď frčí. Na webu Lens Bracelet najdete necelých třicet silikonových náramků různých designů a ohniskových vzdáleností.

Zastoupeny jsou zatím jen značky Canon a Nikon, ostatní designer Adam Elmakias možná časem přidá. Cena se pohybuje od 10 do 15 amerických dolarů a prodejce nemá problém se zasláním zboží do České republiky.

Silikonový náramek inspirovaný designem objektivu

Mimochodem, ten samý člověk prodává i fotografické kalhoty. Od běžných jeansů se liší extra kapsičkami na paměťové karty a na vizitky. Mezi námi, já bych si do kapsy u kalhot paměťovou kartu nestrčil, na to mám svá data příliš rád.

Náramky ze skutečných objektivů

Fotograf Craig Arnold přišel s jiným nápadem. Rozebral staré objektivy a vyrobil náramky přímo z jejich ostřicích a zoomovacích kroužků. Hotové šperky, nebojím se je tak pojmenovat, prodával za ceny od 200 do 250 USD. Momentálně jsou však dostupné již jen na objednávku. Na pár kousků se můžete podívat zde. Mimochodem, pokud máte doma starý nepotřebný nebo třeba rozbitý objektiv, můžete si podobný náramek vyrobit sami.

Craig Arnold použil pro náramky části skutečných objektivů

VÝSTAVY