Fotofestival s Nikonem již tuto sobotu v Praze

fotoskoda-fotofest-28-6-2014

Centrum FotoŠkoda ve spolupráci s firmou Nikon pořádá již tuto sobotu v centru Prahy v historickém paláci Langhans FotoŠkoda FotoFest.

 

Hvězdami fotofestivalu tentokrát budou známí fotografové Antonín Kratochvíl, Dan Vojtěch, František Ortmann, Pavel Richtr a Ján Šipöcz, se kterými budete mít příležitost diskutovat mimojiné o technice, kterou používají. K dispozici budou také produktoví specialisté Nikonu a FotoŠkody.

Společnost Nikon bude na akci pořádat otevřené workshopy na téma Makro, Práce s externími blesky, Podvodní fotografie a řada dalších.

Účastníci FotoŠkoda Festu mají v ceně poukaz s 10% slevou na jednorázový nákup zboží a služeb v Centru FotoŠkoda.

Navíc získáte zdarma tisk jednu fotografii do formátu A4 na počkání a k dispozici bude exkluzivní nabídka fotoobrazů.

Na přednášky se dostanete po zaplacení vstupného, na workshopy je třeba se registrovat vzhledem k omezeným kapacitám sálů.

Některé workshopy jsou již plně obsazené, další na vás ještě čekají. Udělejte ještě dnes rychlou registraci.

Antonín Kratochvíl je uznávaný portrétní a reportážní fotograf, narozený v Čechách a žijící v USA. Vystudoval uměleckou Akademii Gerrita Rietveltda v Nizozemí. Patří mezi zakládající čeny agentury VII Photo Agency. V roce 1972 odjel do USA, kde fotografoval pro prestižní noviny a časopisy jako je Playboy, Penthouse, Vogue, Rolling Stone, Los Angeles Times Magazine nebo Newsweek. Kratochvíl se věnuje především dokumentární fotografii, za kterou byl mnohokrát oceněn, například obdržel tři ceny World Press Photo. V roce 1999 ho časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie.

Dan Vojtěch je kreativní fotograf se zaměřením na fotografii extrémních sportů a lifestyle fotografii. Během studia se stal stálým fotografem časopisů Board a Dirtbiker. V roce 2006 vyhrál fotografickou soutěž Nikon talent a o rok později vyhrál profesionální kategorii Nikon Pro No.1. V roce 2010 se ve Francii zúčastnil soutěže Concours International de Photo Culinaire a Oloron Sainte-Marie, kde získal spolu s šéfkuchařem Gwendalem La Rueyetem mimořádnou cenu poroty. v zimě roku 2011 absolvoval dvouměsíční stáž v Rakousku ve firmě Redbull Photofiles. Ve stejném roce se mu daří dostat do prestižního mezinárodního teamu redbull photofiles. V nejprestižnější fotografické soutěži světa Red Bull Illume zvítězil v kategorii New Creativity.

František Ortmann je profesionální a renomovaný fotograf, držitel několika ocenění Czech Press Photo, který měl již ve 32 letech samostatnou retrospektivní výstavu portrétů ve Sbírce moderního umění v Národní galerii. Jeho fotografie jste mohli vidět na více než čtyřseti titulních stranách v mnoha časopisech. V posledních letech se zaměřuje převážně na studiovou fotografii, z jeho fotoaparátu spatřily světlo světa monografie mnoha osobností. S jeho fotografiemi jste se mohli setkat na obalech hudebních nosičů pro českou i slovenskou scénu. Velmi podstatnou část zaujímá v jeho profesním životě fotografie divadelní, rovněž se věnuje fotografii módní. Uspořádal úspěšnou výstavu Hoši děkujem – fotografie vítězných hokejistů z Nagana. V současnosti fotografuje příběhy okolo tetování a přímo k tomuto projektu vytvořil web www.tattoo-names.com.

Martin Přívratský je kameraman, dokumentarista a režisér. Vytvořil videoklipy pro kapely Vypsaná fixa či Štěstí Jimi Dixona. Televize: Pořad Flash in, TV Óčko, Pořad Contest – extrémní sporty. Dokument: Berlin Trip ´07 – o výletu BMX jezdců do Berlína. Virály a reklamy: Škoda auto, Red Bull, Snickers, Author, Poděbradka, Nikon, Next, Sorex, Toyota a další. Tomorrow Will Be Better – celovečerní FMX dokument z roku 2012, s kterým Martin Přívratský získal v Nominačním večeru Českého lva ocenění za nejlepší film v rámci vyhlašování Ceny portálu Kinobox.cz. Dokument z roku 2013 – L. A. People ve spolupráci s Danem Vojtěchem.

Pavel Richtr je extrémní biker, který zdolal jeden z nejdrsnějších závodů planety Iditarod Trail Invitational. Jde o zimní nonstop závod, přibližně 1600 kilometrů napříč Aljaškou po stezkách psích spřežení na speciálních kolech v extrémních mrazech až -50 °C s ledovým větrem a v divočině. Úspěšně a ve zdraví závod Pavel Richtr dokončil a dorazil na 4. místě. Na trati strávil 12 dnů 21 hodin a 34 minut a překonal tak 14 let starý rekord závodu (15 dnů) – stejně jako všech 5 prvních závodníků v cíli. Celý závod si zaznamenal Nikonem 1 AW 1.

Ján Šipöcz vystudoval SUŠ se specializací na užitou fotografii. Po ukončení pokračoval ve studiu fotografie na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde v roce 2009 získal Magisterský titul. Ján ovládá médium fotografie ve všech jeho disciplínách. V ateliérové fotografii se specializuje na portrét, akt a modelingovou fotografii. Nezůstává jen zavřený v ateliéru, když jde fotografovat portrétovanou osobu do jejího přirozeného prostředí, portrétovaný je více uvolněný a fotografie jsou více autentické. A o to mu právě jde – zachytit přirozený výraz a povahu portrétované osoby.

VÝSTAVY