George Karbus - Kosatka, Fotoexpo 2017 / časopis FOTO

Nejen o focení kosatek v Atlantiku – FOTOEXPO 2017

George Karbus - Kosatka, Fotoexpo 2017 / časopis FOTO

Před dvanácti lety se divoké západní pobřeží Irska stalo jeho domovem. V obřích vlnách severního Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život.

Učil se od moře a inspirován delfíním kamarádem, se vydává i s rodinou na cestu po světových oceánech, kde se setkává tváří v tvář s kosatkami v drsné Arktidě nebo s obřími keporkaky v Jižním Pacifiku. Jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží na jeho snímcích.

„Snažím se zachytit krásy našeho krásného světa a ukázat lidem opravdové poklady života, doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou,“ říká George Karbus, laureát nejprestižnějších fotosoutěží světa jako je Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year, nebo Red Bull Illume.

George Karbus bude osobně 21. října v Národním domě na Vinohradech na pátém ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017.

Pro příznivce zachycení krás ženského těla jsou připraveny workshopy aktu Jana Černého, Viktórie Kollerové a surrealisty 3-stana, které doplní beseda s  fotografem Petrem Jedinákem anebo Janem Svobodou, který se podělí o to, jak zachytit realitu ženské siluety lépe, než ji dokáže vykreslit skutečnost sama.

foto Jan Černý, Watergame II. / časopis FOTO

foto Jan Černý, Watergame II.

O zákulisí amerického festivalu Burning Man a o zážitcích z tohoto dech beroucího projektu v nevadské poušti bude vyprávět Marek Musil.

foto Marek Musil, Burning Man / časopis FOTO

foto Marek Musil, Burning Man

V programu Fotoexpo je také dalších 43 besed, workshopů a audiovizuálních projekcí. Na veletrhu rovněž představí své novinky více než 40 předních značek fotografické techniky a příslušenství.

K dispozici budou také tématické fotografické scény s možností volného fotografování exotických a glamour modelek, projekce fotografií originálních a úspěšných zahraničních fotografů – FOTO FRESH a mnoho dalšího.

Na letošní ročník přijedou také Ivan Čaniga, Peter Bagi a Jano Štovka, držitelé nejvyššího evropského titulu pro profesionální fotografy MQEP. Společně s nimi můžete být na křestu knihy 101 osobností české fotografie.

Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým workshopům a besedám je k dispozici na webu www.fotoexpo.cz.

Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč.

FOTOEXPO 2017 se koná 21. října 2017 v Praze. Sledovat aktuality můžete také na Facebooku a Instagramu.

VÝSTAVY